Univerzitní ligy

UNIVERZITNÍ LIGY

Na této stránce najdete informace k pravidelným a dlouhodobým soutěžím formátu vysokoškolských lig, které ČAUS pořádá (Projekt “Univerzitní ligy”) a další ligy, které ČAUS podporuje a finančně přispívá.

Česká asociace univerzitního sportu zastřešuje a pořádá sportovní akce pro studenty v průběhu celého roku. Spolupracuje při tom s vysokoškolskými SK, TJ, katedrami vysokých škol a předsedy komisí ČAUS. 

Každý rok jsou pro vysokoškolské studenty organizovány za podpory ČAUS ligy fakultní, univerzitní, regionální i celorepublikové. Některé ligy mají už dlouhou tradici, další postupně vznikají.

ČAUS UNIVERZITNÍ LIGY

Projekt univerzitních lig je systém celoročních soutěží pro studenty, jehož záměrem je podpora pravidelného sportování studentů a propojení jejich sportovní činnosti se studijními povinnostmi. Česká asociace univerzitního sportu v rámci pilotního projektu Univerzitních lig spolupracuje s Národní sportovní agenturou, předsedy sportovních komisí ČAUS, sportovními svazy a vysokými školami. Do projektu je zařazeno 6 kolektivních sportů – basketbal, florbal, fotbal, futsal, lední hokej a volejbal.

Univerzitní ligy jsou určené pro studenty českých akreditovaných vysokých škol bez omezení věku.

DALŠÍ UNIVERZITNÍ LIGY

Každý rok jsou pro vysokoškolské studenty organizovány také další univerzitní a vysokoškolské ligy, které ČAUS podporuje. Některé ligy mají už dlouhou tradici, další postupně vznikají. Tyto ligy nejsou součástí projektu ČAUS “Univerzitní ligy”.

Jedná se o sporty: Badminton, Basketbal, Beachvolejbal, Běh na lyžích, Frisbee, Florbal, Futsal, Golf, Malá kopaná, Nohejbal, Plavání, Stolní tenis, Šerm, Tenis, Volejbal, Vzpírání, Veslování

Novinky

Velké futsalové TV finále

Velké futsalové TV finále!   Finále Univerzitní futsalové ligy se odehraje jako součást dlouho očekávaného charitativního futsalového večera Futsal za život! V pátek 17. prosince od 15:45 se mezi...

Univerzitní ligy ČAUS na ČT Sport

Univerzitní ligy ČAUS na ČT Sport   O Univerzitní ligy, které letos odstartovala v rámci pilotního projektu Česká asociace univerzitního sportu, se zajímá i Česká televize. Reportéři ČT Sport přijeli...

Sledujte nás