Ruik: Akademici titul neobhájili. Ve finále Univerzitní ligy ledního hokeje kralovali Kings

Hokejová sezona vrcholí a v domácí univerzitní lize je po pondělním večeru již dobojováno. Šampiony stále mladé soutěže se podruhé stali reprezentanti Univerzity Karlovy, kteří ve finále porazili loňské mistry z Plzně.

Tým UK Kings Prague obsadil v konečné tabulce základní části sezony čtvrté místo, ZČU Akademici Plzeň skončili o příčku výše. Ve čtvrtfinále si Západočeši s přehledem poradili s VUT Cavaliers Brno. V semifinále rovněž poměrem 2:0 na zápasy předčili ČVUT Engineers Prague.

Kings se na postup mezi nejúspěšnější čtyři celky play off nadřeli více. Nad soupeřem z Masarykovy univerzity zvítězili v klíčovém třetím utkání 3:0. Semifinálovou fázi ovšem absolvovali bez porážky, když po dvou vyhraných soubojích vyřadili vítěze dlouhodobé části Black Dogs Budweis.

Před reprízou předminulého finále ULLH bylo z hlediska předchozích vzájemných střetnutí v rámci tohoto ročníku poměrně těžké určit favorita. V listopadu se z vítězství 5:2 radovali Pražané, v únoru po výhře 5:3 naopak slavili Plzeňané.

Hned první duel série hrané na tři body nabídl dramatický průběh, během něhož obě mužstva chvíli vedla. Rozhodnutí přišlo dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy se trefil David Volf. Kings si tedy druhý dubnový večer na západě Čech zpříjemnili důležitým výsledkem 4:3 ve svůj prospěch.

Těsné konečné skóre se zrodilo i dva dny poté v pražském Edenu. Domácí si sice během úvodní desetiminutovky vytvořili dvougólový náskok, hosté však nejprve snížili brankou ze 17. minuty a pak vyrovnali gólem z 52. Poslední slovo ovšem měli znovu zástupci UK, protože na výsledných 3:2 upravil 34 sekund před závěrečnou sirénou nejlepší střelec play off David Jindra.

Kings zapisují celkový triumf!

V pondělí nakročili Kings k proměnění titulového mečbolu rázně už v první třetině, po níž drželi v plzeňské aréně vedení 4:1. Po druhé periodě platil průběžný stav 5:1. Tři góly Akademiků z třetí části i kvůli dalším dvěma soupeřovým trefám na obrat nestačili, a tak svěřenci hlavního trenéra Aleše Hybnera po vítězství 7:4 převzali Pohár Jana Palacha.

Sezonu ULLH se podařilo dohrát potřetí, úvodní dva ročníky soutěže založené v roce 2019 zhatila koronavirová pandemie. Historicky premiérovými šampiony se před dvěma lety stali hokejisté Univerzity Karlovy, kteří tehdy Plzeň ve finále přehráli v poměru 2:1 na zápasy.

Loni, kdy již bylo zapotřebí v boji o titul zvítězit třikrát, Akademici vyhráli nad týmem ČVUT 3:1 na utkání. Bez medaile klub, jenž nese ve svém názvu zkratku Západočeské univerzity, tedy neskončil ani v jedné kompletní sezoně. Dvěma celkovými triumfy se nicméně mohou nově pyšnit Kings.