Pohár Jana Palacha vybojovali Kings, nad Plzní zvítězili v nejkratším možném čase

Pražští hokejisté udolali ve finále Univerzitní ligy ledního hokeje obhájce titulu z Plzně jednoznačným poměrem 3:0 na zápasy. Po roční odmlce tak získali do svého držení Palachův pohár. Závěrečný zápas vyhráli v pondělí v poměru 7:4.

Pražský celek slavící přímo na ledě. Foto: Radek Kašík

Akademici Plzeň – UK Praha 3:4

První duel hraný v Plzni byl jak na horské dráze a přímo na stadionu jej sledovalo přes 1500 fanoušků. Po první periodě byl stav nerozhodný, hned po startu druhé dvacetiminutovky zazářil pěknou akcí první útok Akademiků a Marek Princl dostal svůj celek do vedení, ještě během prostřední části bylo srovnáno. Rozhodující branka padla v 57. minutě, hrdinou byl pražský útočník David Volf.

UK Praha Akademici – Plzeň 3:2

Druhý finálový zápas se odehrál na Zimním stadionu Eden a velmi dobře do něj vlétli domácí. Už po pár minutách si vybudovali pohodlné dvoubrankové vedení díky gólům Davida Jindry a Viktora Martínka. Obhájci Poháru z Plzně však ztrátu postupně dotahovali, v 52. minutě už na světelné tabuli svítilo skóre 2:2. Půl minuty před závěrečnou sirénou udeřili Kings, Jindra předvedl svižnou otočku a vystřelil svému celku druhý bod ve finálové sérii.

Akademici Plzeň – UK Praha 4:7

Třetí utkání nabídlo jedenáctibrankovou podívanou. Hned od úvodních minut měli navrch Pražané, kteří po první třetině vedli už o tři branky. Plzeň se snažila ztrátu dohnat, i když zlepšila nedisciplinovanost z první části, hostující tým se do útoku dostával mnohem častěji. Duel nakonec skončil vítězstvím 7:4 pro UK Kings, mistrovskou branku vstřelila stálice pražského celku Viktor Martínek. Zápas se bodově velmi podařil právě Martínkovi, který ke dvěma brankám přidal jednu asistenci, stejnou bilanci zapsal Samuel Neo Kucharčík.

Pražané se po roční odmlce stali vítězi Univerzitní ligy ledního hokeje. Před dvěma lety zvítězili také na úkor Plzně, která letos nedokázala obhájit svůj triumf z minulého roku.

Takhle se slavilo v kabině. Foto: Radek Kašík