Zpravodajství

AMS ve veslování 2016

Pokud jste nesledovali na Eurosportu, pak vězte, že naši veslaři byli velice úspěšní na AMS v Poznani. Vybojovali 4 zlaté, 1 bronzovou, 4. a...

AMS v orientačním běhu 2016

AMS v orientačním běhu 2016   Místo: Miskolc, Maďarsko Termín: 29. 7. - 5. 8. 2016 Nominační kritéria pro účast na AMS, proces výběru sportovců: Nominační kritéria (viz...

AMS ve vodním lyžování 2016

Hodnocení Místo: JAPONSKO, PREFEKTRUA AKITA, OGATA VILLAGE Termín: 5.9.-12.9.2016 Nominační kritéria pro účast na AMS, proces výběru sportovců Nominační kritéria byla stanovena shodně jako na Absolutní mistrovství Evropy a Afriky,...

AMS ve florbale 2016

Akademické mistrovství světa ve florbale 2016 Porto (Portugalsko), 18.- 25.7.2016   Kompletní sportovní výsledky: Muži (celkem 9 družstev) Finsko Švédsko Švýcarsko Česká republika Ženy (celkem 7 družstev) Finsko Švédsko ...

AMS v rugby 7 2016

Hodnocení AMS v rugby 7 Ve dnech 4-10. července se Akademická reprezentace v ragby 7´s zúčastnila Mistrovství světa ve waleském univerzitním městě Swansea. Nominace na...

AMS ve sportovním bridži 2016

Ve dnech 22–28.8. 2016 se v polské Lodži konalo akademické mistrovství světa (AMS) ve sportovním bridži. Českou republiku reprezentovaly dva týmy v následujícím složení:...

Akademická mistrovství světa 2016

V roce 2016 se konala AMS:

  Sport Místo konání Země Od Do
1 x 3×3 Basketbal Xiamen CHN 22-11-2016 24-11-2016
2 x Americký fotbal Monterrey MEX 01-06-2016 11-06-2016
3 x Badminton Ramenskoe RUS 12-09-2016 18-09-2016
4 x Baseball Raleigh Durham USA
5 Beachvolejbal Parnu EST 13-07-2016 17-07-2016
6 x Box Chiang Mai THA 03-10-2016 08-10-2016
7 Bridž Lodz POL 22-08-2016 28-08-2016
8 x Cyklistika Tagaytay PHI 23-03-2016 27-03-2016
9 Florbal Porto POR 20-07-2016 24-07-2016
10 Futsal Goiania BRA 03-07-2016 10-07-2016
11 Golf Brive-la-Gaillarde FRA 23-06-2016 26-06-2016
12 Házená Malaga ESP 27-06-2016 03-07-2016
13 x Jachting Perth AUS 24-09-2016 30-09-2016
14 x Jezdectví Flyinge SWE 29-06-2016 03-07-2016
15 Kanoistika Coimbra POR 07-06-2016 09-06-2016
16 Karate Braga POR 10-08-2016 13-08-2016
17 Lukostřelba Ulaanbaatar MGL 01-06-2016 05-06-2016
18 Lyžařský orientační běh Tula RUS 11-02-2016 15-02-2016
19 x Netbal Miami USA 13-07-2016 17-07-2016
20 Orientační běh Miskolc HUN 31-07-2016 04-08-2016
21 x Přespolní běh Cassino ITA 12-03-2016  
22 Rugby 7s Swansea GBR 07-07-2016 09-07-2016
23 Rychlobruslení Basselga di Pine ITA 03-03-2016 06-03-2016
24 x Sambo Larnaca CYP 09-12-2016 11-12-2016
25 Sportovní lezení Shanghai CHN 13-10-2016 16-10-2016
26 Sportovní střelba Bydgoszcz POL 14-09-2016 18-09-2016
27 x Squash Kuala Lumpur MAS 05-09-2016 11-09-2016
28 Šachy Abu Dhabi UAE 09-04-2016 15-04-2016
19 x Triatlon Nyon SUI 07-08-2016  
30 Veslování Poznan POL 02-09-2016 04-09-2016
31 Vodní lyžování Akita JPN 15-09-2016 19-09-2016
32 x Vzpírání Monterrey MEX 14-11-2016 17-11-2016
33 x Woodball Taipei City TPE 21-10-2016 26-10-2016
34 x Wrestling Corum TUR 26-10-2016 30-10-2016

x – AMS, kterých se česká reprezentace nezúčastnila

Výsledky české akademické reprezentace:

ženy (34 účastnic)
17. Kristýna Havlíková

muži (48 účastníků)
12. Martin Petr
14. Krejčí Jan

Oficiální výsledky ke stažení:

Reflexní luk muži (50)
17. – 32. Michal Hlahůlek
33. – 50. Vít Vejražka

Reflexní luk ženy (50)
17. – 32. Jindřiška Vaněčková
33. – 50. Vít Vejražka

Reflexní luk týmy mixy (14)
9. – 14. Jindřiška Vaněčková – Michal Hlahůlek

Výsledky ke stažení:

 

Oficiální výsledky ke stažení:

Výsledky ke stažení:

ženy (34)
1. Karolína VLČKOVÁ
2. Marie LUŇÁČKOVÁ
3. Kateřina VLAŠINOVÁ

týmy ženy (12)
1. ČR 

Oficiální výsledky ke stažení:

ženy (8 týmů)
6. ČR

Oficiální výsledky ke stažení:

3. ČR (12 zemí)

Oficiální výsledky ke stažení:

Oficiální výsledky ke stažení:

muži (32 dvojic)
19. ČR 1 (Ondřej Perušič – David Schweiner)

ženy (26 dvojic)
10. ČR 1 (Kateřina Válková – Nicole Dostálová)
13. ČR 2 (Eliška Gálová – Sára Olivová)

Oficiální výsledky ke stažení:

Muži (9 družstev)

  1. Finsko
  2. Švédsko
  3. Švýcarsko
  4. Česká republika

Ženy (7 družstev)

  1. Finsko
  2. Švédsko
  3. Česká republika
  4. Švýcarsko

Výsledky – reprezentace muži:

  • Skupina – Česká republika – Švýcarsko 8:9
  • Skupina – Česká republika – Finsko 4:4
  • Skupina – Česká republika – Švédsko 2:5
  • Čtvrtfinále – Česká republika – Slovensko 8:1
  • Semifinále – Česká republika – Švédsko 2:6
  • O 3. místo – Česká republika – Švýcarsko 1:3

Výsledky – reprezentace ženy:

  • Skupina – Česká republika – Japonsko 16:0
  • Skupina – Česká republika – Polsko 10:4
  • Skupina – Česká republika – Španělsko 21:0
  • Semifinále – Česká republika – Švédsko 4:8
  • O 3. místo – Česká republika – Švýcarsko 5:4p

Oficiální výsledky ke stažení:

Kata ženy (9)
5. Veronika Mišková

Kata týmy ženy (5)
3. Barbora KOČTÁŘOVÁ, Simona FORSTOVÁ, Veronik MIŠKOVÁ

Kumite muži 84+ kg (7)
7. Kryštof Kulan

Pořadí zemí:
17. – 22. ČR

Výsledky ke stažení: 

 

Oficiální výsledky ke stažení:

Sprint ženy 3,3 km (84 závodnic)
1. Denisa KOSOVÁ
9. Jana Knapová
28. Eva Kabáthová
DSQ: Adéla Indráková

Middle ženy, 4,4 km (88 závodnic)
3. Denisa KOSOVÁ
7. Adéla Indráková
20. Barbora Hrušková
34. Adéla Jakobová

Klasická trať ženy, 9,8 km (73 závodnic)
5. Jana Knapová
18. Adéla Jakobová
22. Barbora Hrušková
Závod nedokončila: Eva Kabáthová

Sprint muži, 3,6 km (112 závodníků)
4. Jan Petržela
4. Miloš Nykodým
40. Daniel Hájek
57. Marek Minář

Middle muži, 5,6 km (113 závodníků)
2. Pavel KUBÁT
4. Miloš Nykodým
10. Jan Petržela
21. Daniel Hájek

Klasická trať muži, 13,8 km (103 závodníků)
7. Pavel Kubát
10. Daniel Hájek
11. Tomáš Kubelka
14. Marek Minář

Sprint štafeta mixy (24 týmů)
2. CZE – Jana KNAPOVÁ, Miloš NYKODÝM, Jan PETRŽELA, Denisa KOSOVÁ

Štafeta ženy (35 týmů)
2. CZE A – Denisa KOSOVÁ, Adéla INDRÁKOVÁ, Jana KNAPOVÁ
–    CZE B – Adéla Jakobová, Barbora Hrušková, Eva Kabáthová

Štafeta muži (48 týmů)
4. CZE A – Jan Petržela, Miloš Nykodým, Pavel Kubát
–   CZE B – Marek Minář, Daniel Hájek, Tomáš Kubelka

Česká akademická výprava se stala druhou nejúspěšnější co do počtu získaných medailí:

1. Švédsko (7)
2. ČR (5)
3. Finsko, Norsko, Švýcarsko (4)
6. Velká Británie (2)
7. Rusko (1)

Oficiální výsledky ke stažení:

týmy (12 týmů)
4. ČR 1 (Patrik Boura, Erik Klemš, František Králík, Martin Melčák)
7. ČR 2 (Adam Janas, Lukáš Kolek, Jan Králík, Jakub Vojtík)

Oficiální výsledky ke stažení:

dvojskif LV muži (11 lodí)
6. Jakub Ingr, Marek Hodrment

dvojskif LV ženy (10 lodí)
6. Monika Nováková, Zuzana Nečasová

dvojskif ženy (5 lodí)
4. Martina Stillerová, Kateřina Kopecká

dvojskif muži (12)
3. Matyáš KLANG, Adam ŠTERBÁK

dvojskif ženy (9)
1. Lenka ANTOŠOVÁ, Kristýna FLEISSNEROVÁ

dvojka bez kormidelníka muži (13)
1. Jakub PODRAZIL, Lukáš HELEŠIC

dvojka bez kormidelníka ženy (5)
4. Martina Stillerová, Kateřina Kopecká

skif ženy (11)
4. Lucie Žabová

skif muži (13)
1. Michal PLOCEK

skif LV muži (17)
8. Jan Hájek

čtyřka mix
1. Lenka ANTOŠOVÁ, Kristýna FLEISSNEROVÁ, Adam ŠTĚRBÁK, Matyáš KLANG

osmiveslice – muži (8 týmů)
5. Jakub Mach, Antonín Mařík, Tomáš Emr, Martin Basl, Štepán-Adam Havlíček, Petr Ouředníček, Jakub Paroulek, Jaroslav Kedaj, Anna Žabová

Celkové 3. místo pro ČR v bodování zemí.

Článek FISU: https://www.fisu.net/sport-events/rowing/14th-wuc-rowing-2016

Oficiální výsledky ke stažení:

Výsledky ke stažení:

 

Oficiální výsledky ke stažení:

Výsledky ke stažení:

3000 m ženy (11)
10. Eliška Dřímalová

1500 m ženy (20)
11. Eliška Dřímalová

5000 m ženy (9)
7. Eliška Dřímalová

500 m ženy (13)
11. Eliška Dřímalová

závod s hromadným startem ženy (11)
10. Eliška Dřímalová

Oficiální výsledky ke stažení:

lezení na rychlost muži (36)
4. Jan Kříž

lezení na obtížnost muži (42)
14. Tomáš Binter
25. Martin Jech

bouldering ženy (33)
11. Petra Růžičková
23. Daniela Kotrbová

Oficiální výsledky ke stažení:

Pořadí jednotlivců

Slalom ženy (25 závodnic)

3. Anna ČESPIVOVÁ
13. Rebeka Starková
13. Kateřina Švecová

Slalom muži (33)

3. Martin KOLMAN

Figurální jízda ženy (21)

6. Kateřina Švecová
8. Anna Čespivová
12. Rebeka Starková

Figurální jízda muži (34)

2. Martin KOLMAN

Skok ženy (19)

7. Kateřina Švecová
11. Anna Čespivová
14. Rebeka Starková

Skok muži (23)

1. Martin KOLMAN

Trojkombinace ženy (18)

6. Kateřina Švecová
7. Anna Čespivová
13. Rebeka Starková

MUŽI (20)

1. KOLMAN, Martin CZE

2. BRIANT, Joshua AUS

3. GREENWOOD, Samuel USA

Pořadí národů (19)

1. USA
2. Česká republika
3. Francie

Oficiální výsledky ke stažení: 

Sledujte nás