Český tým ovládl AMS v golfu 2016

Famózní výsledek zaznamenaly Karolína Vlčková, Marie Luňáčková a Kateřina Vlašínová na šestnáctém akademickém mistrovství světa, které se hrálo od 23. do 26. června ve Francii. Češky naprosto suverénně ovládly soutěž týmů a v soutěži jednotlivců vybojovaly první, druhé a třetí místo. České golfistky dokázaly udržet tempo, se kterým prestižní šampionát rozehrály, a v soutěži týmů s přehledem vybojovaly první místo. Karolína Vlčková, Marie Luňáčková a Kateřina Vlašínová se ale prosadily také v soutěži jednotlivců, když obsadily první, druhou a třetí příčku.

Individuální výsledky:

1. Karolína Vlčková -1 (72, 70, 74, 71)
  2. Marie Luňáčková +8 (77, 76, 71, 72)
  3. Kateřina Vlašínová +10 (81, 73, 71, 73)

Týmové výsledky:

1. Česká republika (577 ran)
  2. Taipei (591 ran)
  3. Spojené státy (599 ran)

Zpráva z AMS v golfu 2016

(24. června 2016)

Hřiště je velmi technické a psychicky náročné. Kvalita hřiště je poznamenána vydatnými bouřkami v minulém týdnu a velkými vedry v tomto týdnu. Jamky jsou velmi úzké a je třeba dbát na course management. Grýny jsou rychlé a členité.
Týmově po prvním kole jsme v dobré pozici, jsme na 2. místě. Na první tým USA ztrácíme 2 rány. V individuální soutěži je Karolína na děleném prvním místě s počtem ran 72 spolu s hráčkou z Hongkongu Ho. Marie Luňáčková byla druhou skórující hráčkou s výsledkem 77.
Po druhém dnešním kole, kdy Karolína zahrála mínus 2, se osamostatnila ve vedení s náskokem 5 ran a pomohla tak i k osamostatnění týmu na vedoucí pozici s náskokem 8 ran na průběžně druhou Vekou Británii. Zabodovala i Katka Vlašinová s výsledkem plus 1.