Známe postupující na ČAH a do finále Univerzitní volejbalové ligy 2024!

Známe postupující na ČAH a do finále Univerzitní volejbalové ligy 2024!

 

10. dubna 2024 | ČAUS | MŠ, PH

V pátek 5. dubna 2024 se uskutečnilo závěrečné 4. kolo UVL v Hradci Králové. Z postupu na České akademické hry se radoval tým mužů z Univerzity Pardubice a ženský tým z domácí hradecké univerzity. Do finále Univerzitní volejbalové ligy pak kromě dvou zmíněných týmů postoupily v mužské kategorii tým z VŠE a mezi ženami tým z Pardubic.

Pořadatelem byla Univerzita Hradec Králové a utkání se odehrály ve sportovní hale Slávie.

V kategorii mužů se odehrálo celkem 6 vyrovnaných utkáních. U dvou utkání rozhodoval až třetí set (tiebreak), ve kterém se vždy radovali hráči z Univerzity Pardubice, kteří vyhráli i třetí zápas. Kluci z Pardubic ovládli mužský turnaj a zajistili si tím přímý postup na České akademické hry do Liberce. Ještě společně s VŠE pak postoupili do finálového turnaje UVL, který bude pořádat Brno 6. května 2024.

V turnaji žen s přehledem vyhrál domácí univerzitní tým. UHK všechna svá utkání vyhrála 2:0 na sety a zajistila si tak přímý postup na červnové Akademické hry. Hradecký tým společně s hráčkami z pardubické univerzity se pak kvalifikovaly do ligového finále do Brna.

 

Z pohledu organizátora turnaje bylo vše zvládnuto bez problémů, nikdo se nezranil a také časy všech zápasů byly dodrženy. Rozhodčí s nadhledem odřídili utkání, které až na malé výjimky probíhaly v klidu a s respektem.

Petr Hruša (trenér UHK) – „Podařilo se nám sestavit velice dobrý tým pro tuto sezónu a jsme moc rádi, že máme možnost hrát turnaje UVL. Těšíme se na finálový turnaj do Brna, protože tam se potkáme s dalšími silnými družstvy a bude to prověrka před Akademickými hrami. Moc se na obě závěrečné akce těšíme, protože je to již velice dlouhá doba, když nějaký ženský tým UHK hrál na Českých akademických hrách.“