Raduj se, studuj, sportuj a realizuj si své sny!

Raduj se, studuj, sportuj a realizuj si své sny!

 

11. dubna 2024 | ČAUS | Ivana Ertlová (předsedkyně ČAUS)

Raduj se, studuj, sportuj a realizuj si své sny! | V tomto duchu se neslo nejen závěrečné play off Univerzitní hokejové ligy 2023/2024, které vyvrcholilo 8. dubna v plzeňské ICE Aréně, ale i celý průběh dlouhodobého projektu týmových sportů České asociace univerzitního sportu. V projektu ČAUS Univerzitních lig je kromě ledního hokeje zařazen fotbal, basketbal, volejbal, florbal a futsal.

Ivana Ertlová (předsedkyně ČAUS) a Ondřej Šebek (předseda NSA) předali Pohár Jana Palacha vítězi Univerzitní ligy ledního hokeje 2023/2024

Ligovým soutěžím, které jsou součástí sportovního kalendáře ČAUS, je věnována velká pozornost studentské komunity. Co nás mimořádně těší, je fakt, že jim patří i pozornost vedení všech 26 zúčastněných univerzit, které vyslaly v letošním roce do soubojů o tituly téměř 140 svých týmů.

O důležitosti fyzických aktivit dnes není pochyb. Máme radost, že tyto naše snahy jsou oceňovány nejen studenty, ale i diváckou veřejností, která své týmy doprovází a podporuje na jednotlivých ligových kolech. Univerzitní lední hokej, s tímto formátem soutěže začal před již více než 6 lety. Patří tak k průkopníkům týmových ligových univerzitních soutěží u nás, přestože jsme již v minulosti pořádali ligové soutěže v některých individuálních sportech, např. v plavání, běžeckém lyžování, veslování, a v týmových např. ve volejbalu, florbalu a fotbalu.

O formát pravidelných dlouhodobých ligových soutěží by mělo zájem mnoho dalších sportů, které máme ve sportovním programu. Finanční dotace Národní sportovní agentury, která má univerzitní sport ve své gesci, je sice dostatečná, ale přeci jen vzhledem k velkému objemu akcí ČAUS (od akademických mistrovství ČR až po nejvyšší univerzitní soutěž u nás – České akademické hry, evropské a světové univerzitní soutěže), není možné zajistit vše, co bychom si přáli.

Ale ráda bych se vrátila k univerzitnímu hokeji a závěrečnému utkání letošního play off, do kterého se probojovaly hokejové týmy Západočeské univerzity v Plzni a Univerzity Karlovy. Třetí výhrou v řadě potvrdil tým UK Kings Prague své postavení favorita letošního play off a ve finále zdolal vítěze loňského ročníku. UK Kings Prague již podruhé vybojovali titul a zvedli nad hlavu krásný putovní Pohár Jana Palacha, který budou opatrovat do další sezóny. Poražený finalista, tým ZČU Akademici Plzeň, však rovněž zaslouží náš obdiv a gratulaci za výkon, který předváděl v průběhu celé sezóny. Stejně tak si zaslouží naše uznání i všechny ostatní zúčastněné ligové týmy, ať už hokejové nebo i v dalších sportech.

Závěrem bych chtěla popřát všem studentům, sportovcům i fanouškům hodně zdaru. Čekají nás ještě další významné akce, finále ostatních univerzitních lig, koncem června České akademické hry v Liberci a z mezinárodních soutěží pak Evropské univerzitní hry 2024 v Maďarsku a celá řada Akademických mistrovství světa.

Pořadatelům univerzitních soutěží, trenérům i sportovním svazům, se kterými spolupracujeme, patří náš velký dík. V neposlední řadě si ceníme i státní finanční podpory, které se nám prostřednictvím Národní sportovní agentury dostává. Bez ní by se univerzitní sport neobešel a leckterý sportovní sen by zůstal nenaplněn!

UK Kings Prague, vítězové Univerzitní ligy ledního hokeje 2023/2024

Foto: archiv Univerzitní hokejové ligy


Výsledky finálových zápasů:

ZČU Akademici Plzeň  3 : 4  UK Kings Prague
UK Kings Prague  3 : 2  ZČU Akademici Plzeň
ZČU Akademici Plzeň  4 : 7  UK Kings Prague

Kompletní výsledky Play-off 2023/2024