ULLH: Semifinále rozehráno, krůček od postupu jsou Akademici a Kings

Semifinále rozehráno, krůček od postupu jsou Akademici a Kings

 

26. března 2024 | ULLH | univerzitnihokej.cz

Univerzitní liga ledního hokeje má za sebou první semifinálové duely. Do bojů o finále lépe vstoupili hokejisté z Plzně a z Univerzity Karlovy. Akademici vybojovali první vítězství v sérii na ZS Eden, kde je přivítali hráči reprezentující ČVUT. Druhá série bojů o finále začala na jihu Čech, lépe do ní vstoupili hokejisté z Univerzity Karlovy.

Akademici loupili v Praze

První třetina nabídla aktivní hokej, bojovalo se o každý centimetr ledu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Dobré šance byly na obou stranách, gólovou radost však prožila pouze Plzeň. Z otočky se v předbrankovém prostoru prosadil pár vteřin před sirénou Aleš Matoušek. Srovnáno bylo ve 26. minutě, Kučera si našel kotouč mezi kruhy a z bezprostřední blízkosti zakončil nad lapačku Kubáta. V polovině duelu Plzeň neproměnila trestné střílení, Říhovi během manévru ujel puk. Třetí perioda byla v režii Západočechů, kteří dělali pražské defenzivě velké problémy. Do vedení Akademiky poslal Marek Princl, útočník Plzně vypálil přesně k horní tyči, Mann byl na jeho ránu krátký. Vzápětí mohl srovnat Routa, ale Kubát vytáhl perfektní zákrok. V 55. minutě obhájci titulu odskočili do dvoubrankového vedení a zase u toho byl Marek Princl, který přihrávku usměrnil do odkryté části klece. Pojistku do prázdné přidal David Roubal a Plzeň se na domácí led vrátí stvrdit postup. Druhý semifinálový duel je na programu v úterý 26. března.

ČVUT Engineers Prague – ZČU Akademici Plzeň 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Kučera (Holanik, Spurný) – 20. Matoušek, 49. Princl (Roubal, Matoušek), 55. Princl (Šucha, Kalus), 60. Roubal (Princl).

Těsný duel na jihu Čech rozhodla v prodloužení Karlovka

Velmi vyrovnané utkání se odehrálo v Českých Budějovicích, kam dorazili pražští Kings. Na úvodní trefu zápasu se čekalo do 5. minuty, kdy z levé strany přesně vystřelil domácí Petr Hrůša. Srovnání přišlo v 18. minutě, nahození Klatta tečoval Viktor Martínek. Pár vteřin na to už byli domácí zase o gól napřed, Dominik Kaisler obkružil branku a zkušeně zasunul puk za záda Nováka. Hosté stihli pár vteřin před sirénou srovnat, pálil David Hradil. Hned po startu prostřední části skóroval Radek Rolínek a Jihočeši zase vedli. Srovnání ze strany Kings tentokrát přišlo ve 35. minutě, když slavil Filip Čmejla. O 13 vteřin později šli Pražané poprvé v zápase do vedení, krásnou ránou nad rameno Nováka se prezentoval David Jindra. Domácí ve třetí třetině dlouho tlačili, nakonec se v 56. minutě radovali z vyrovnání, pro dorážku si došel Petr Hrůša. Šedesát minut vítěze prvního duelu série neurčilo, a tak se šlo do prodloužení. Zde bylo klíčové vyloučení Hrůšy, během něho se nejdříve domácí osmělili a ohrožovali Nováka, nakonec však hosté přenesli hru před Dvořáka a David Jindra precizně zamířil za jeho záda. První bod ukořistili hokejisté z hlavního města, v Praze se bude druhý semifinálový duel hrát už ve čtvrtek 28. března.

Black Dogs Budweis – UK Kings Prague 4:5pp (2:2, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Hrůša (Kaisler, Kohout), 19. Kaisler (Hrůša, Kohout), 22. Rolínek (Janoch, Kubeš), 56. Hrůša (M. Masopust, Vochozka) – 18. Martínek (Klatt, Volf), 20. Hradil (Kucharčík, Jindra), 35. Čmejla (Volf, Dušek), 36. Jindra (Klatt, Gebell), 63. Jindra (Kucharčík, Dušek).

Druhé semifinálové duely jsou na programu velmi brzy! Akademici přivítají Inženýry v Plzni už v úterý 26. března. Karlovka se pokusí také ukončit sérii na svém domácím ledě, ve čtvrtek 28. března přivítá smečku z Českých Budějovic. Obě utkání budou vysílána na platformě ČT Sport Plus a TV Tipsport.