Házenkáři se dočkají svého letošního Akademického mistrovství!

Házenkáři se dočkají svého letošního Akademického mistrovství!

 

26. března 2024 | ČAUS | MŠ

Házená letos není tradičně zařazena mezi sporty na České akademické hry, a to z důvodu kolize termínu s FISU Akademickým mistrovstvím světa, kam ČAUS vysílá akademickou reprezentaci. Studenti přesto o boj o titul akademického mistra v házené nepřijdou! Česká asociace univerzitního sportu se rozhodla, že uspořádá samostatné Akademické mistrovství ČR. 

“Chceme umožnit všem studentům-házenkářům, aby se mohli zúčastnit Akademického mistrovství České republiky. Proto, když jsme se dozvěděli, že se ve stejném termínu jako České akademické hry koná také Akademické mistrovství světa v házené, rozhodli jsme se nezařadit házenou na program ČAH. Na podzim zorganizujeme samostatné akademické mistrovství, kterému budou teď na jaře předcházet kvalifikační zápasy,” uvedla koordinátorka sportovních soutěží ČAUS Markéta Šimoníková.

Kvalifikace bude probíhat ve dvou oblastech – Praha-Čechy, Morava. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší týmy do finále, které by mělo proběhnout na podzim 2024. Kvalifikační zápasy o postup ze skupiny Praha-Čechy muži se odehraje 6. května v Praze. Další termíny budou upřesněny.

České akademické hry 2024 se budou konat 24. – 28. června v Liberci. Akademické mistrovství světa v házené se uskuteční 24. – 30. června ve španělském městě Antequera.


Kvalifikace v házené mužů
oblast Praha-Čechy
6. 5. 2024, Praha
Propozice

oblast Morava
2. 5. 2024, Olomouc

Kvalifikace v házené žen

oblast Praha-Čechy
23. 4. 2024, Plzeň