Volejbalistka Lucie Kolářová: brácha Ondra nám určitě bude fandit!

Volejbalistka Lucie Kolářová: brácha Ondra nám určitě bude fandit!

 

Lucie Kovářová v Chengdu. Foto: Martin Boška

Brankář fotbalové Slavie Ondřej Kolář bude určitě pozorně sledovat turnaj volejbalistek na Letních univerzitních hrách v Chengdu. Nejenom protože má volejbal rád, ale hlavně protože Česko na prestižním turnaji reprezentuje také jeho sestra Lucie Kolářová, studentka Technické univerzity v Liberci.

Jak se cítíte před začátkem turnaje v Chengdu?

Cesta byla náročná, ale myslím si, že jsme to zvládly dobře. Hala je super, je tu sice trochu chladno, což je zvláštní, protože venku je velké horko. Sehrály jsme tu dvě zkušební utkání. Teď už se blíží ostrý zápas s Kolumbií.

Přípravu jste hrály s Tchajwanem, jaké to bylo?

Já jsem byla před univerziádou na nároďáku, kde jsme s nimi hrály. Jejich rychlou hru jsem čekala. Asijský volejbal je oproti evropskému úplně jiný. Bylo to těžké, ale na zkoušku to bylo dobré, protože nás ve skupině čeká zápas s Japonkami.

Co bude proti Japonkám platit, na co si musíte dát pozor?

Oni zvládnou kombinovat ze všeho, proto se musíme s jejich rychlou hrou vyrovnat. My se musíme soustředit hlavně na naši hru. Doufejme, že odehrajeme co nejlepší zápas.

První zápas bude s Kolumbií. Jak důležité bude dobře začít?

Pro nás to bude rozhodující zápas. Musíme se na ně pořádně podívat. Z hlediska šancí na postup to pro nás bude nejdůležitější utkání ve skupině. Japonky totiž patří k nejlepším týmům a favoritům na výhru na celém turnaji, ale to neznamená, že nemůžeme zabodovat i s nimi.

Bude vám na dálku fandit i váš bratr Ondra, který chytá za fotbalovou Slavii?

Určitě! On má volejbal hrozně rád. Má sice svoje zápasy, ale on to bude sledovat. Je na mne myslím pyšný a je rád, že jsem tady. Odvezl mě se svojí manželkou na letišti, takže jsem byla ráda, že jsem se s ním mohla před cestou rozloučit. Na dálku ho zdravím!

Hrajete někdy spolu s Ondrou volejbal?

Hlavně spolu hrajeme beach volejbal, v létě, když je čas. Chodíme si zahrát u nás v Liberci, občas se přihlásíme na nějaký turnaj. Není to úplně snadné společný čas skloubit, ale když se to povede, tak jdeme spolu hrát a rádi.

 

Program volejbalistek v základní skupině Letních světových univerzitních her v Chengdu:

Neděle 30. července Česko – Kolumbie 14:00 (našeho času)

Úterý 1. srpna Česko – Japonsko 14:00