Trenér volejbalistek Ondřej Marek: Klíčový zápas bude ten s Kolumbií!

Trenér volejbalistek Ondřej Marek: Klíčový zápas bude ten s Kolumbií!

 

Na skvělý vstup volejbalistů do turnaje v Chengdu se pokusí navázat také tým volejbalistek. Ten už v Číně stihl odehrát dvě tréninková utkání proti Tchaj-wanu a Německu. V neděli na úvod bojů ve skupině vyzve Kolumbii, dalším soupeřem je velký favorit Japonsko.

Trenér Ondřej Marek ví, že první duel může být klíčový pro postup z tříčlenné skupiny. „V přípravě jsme si stihli vyzkoušet některé věci, které chceme v turnaji uplatnit. Myslím si, že tam bylo spoustu dobrých momentů. Spousta holek proti žádnému asijskému týmu ještě nikdy nehrála, proto to bylo užitečné. V úvodním duelu nás čeká Kolumbie, o které jsme zjišťovali informace, tušíme, že tento zápas bude rozhodovat o tom, kdo postoupí z druhého místa ve skupině. Víme, že Japonky dlouhodobě patří k nejlepším týmům na světě a na univerziádách vždy získávaly medaile. Předpokládáme, že tomu tak bude tak i tady. Kolumbie bude pro nás klíčový zápas,“ nepochybuje kouč.

Jak vznikala nominace do Chengdu? „Na univerziádu jsme se dostali na poslední chvíli a jsme rádi, že nám účast ČAUS umožnil. Tým jsme skládali tak, abychom prolnuli dvě kategorie – reprezentační družstvo žen a kategorii reprezentace U22, která úspěšně zvládla svoji kvalifikaci v Brně a doplnit to dalšími hráčkami z extraligy. Tohle se nám myslím podařilo velice dobře. Po dohodě s hlavním trenérem reprezentace žen jsou tu hráčky, které zasahovaly do jeho přípravy a jsme rádi, že nám je pro turnaj uvolnil. Pak jsou tu volejbalistky, které absolvovaly kvalifikaci v Brně. Se skladbou týmu jsme spokojení a chceme to dál prolínat tak, abychom připravili hráčky pro budoucnost v seniorské reprezentaci. Reprezentace se připravuje na blížící se mistrovství Evropy a některé volejbalistky jsou v širší nominaci,“ vysvětlil Marek.

A kterých jeho svěřenkyň se to může týkat? „Z posledního soustředění se vrátili Ema Kneiflová a Lucie Kalhousová, takže můžou dostat i na evropský šampionát.“

Program volejbalistek v základní skupině Letních světových univerzitních her v Chengdu:

Neděle 30. července Česko – Kolumbie 14:00 (našeho času)

Úterý 1. srpna Česko – Japonsko 14:00