Volejbalisté začali parádní výhrou nad Íránem!

Volejbalisté začali v Chengdu parádní výhrou nad Íránem!

Volejbalisté se radují z výhry nad Íránem. Foto: Markéta Štenclová

Parádní vstup do svého turnaje mají za sebou volejbalisté, kteří zdolali v úvodním zápase Írán 3:2 na sety, dvakrát dotáhli vedení soupeře a v pátém setu zvítězili 15:13! Svěřenci trenéra Vašiny tak splnili svůj plán útočit ze zadních pozic a zaskočit jednoho ze silných favoritů! Írán letos získal titul mistrů světa U23, o to je dosažený výsledek cennější, protože v jeho středu působí několik nedávných juniorských světových šampionů!

Myslím si, že si soupeři hodně mysleli, že jsou jinde, než jsme my. Začali hrát profesorsky, a to si myslím, že je nakonec stálo celý zápas. My jsme si řekli, že tam necháme všechno, a to je úplně zničilo. Pak přestali bojovat oni a i když oni byli volejbalově lepší, tak my jsme to svojí bojovností dokázali zvládnout. A že se to nečekalo? My jsme to čekali a chtěli jsme vyhrát! Máme teď šanci postoupit ze skupiny a jdeme bojovat dál,” uvedl po vítězství spokojený univerzál Daniel Římal, který studuje na Masarykově univerzitě.

Írán přijel na turnaj ve velmi dobré sestavě, protože vyhráli mistrovství světa juniorů. Jsou sice o jeden, nebo dva roky mladší, ale to na jejich kvalitě nic nemění. Musím říct, že dneska zvítězilo české srdíčko a naše bojovnost. Bylo to upracované, ale myslím si, že jsme si v závěru a vůbec celkově vítězství zasloužili. Nemáme za sebou moct dlouhou přípravu, nástup mi proto trval trochu déle, ale za to jsem si to šetřil do závěru. Že se naše výhra nečekala? My jsme si to ale přáli! Dobře jsme start odpálili, přidalo nám to na sebedůvěře a do dalšího zápasu s Argentinou můžeme vletět stejně jako do toho dnešního!“ shrnul své pocity po senzačním výsledku Jan Svoboda.

Ve skupině čeká na české volejbalisty ještě Argentina (pondělí 31. srpna od 11:30 našeho času) a Indie (středa 2. srpna od 14:00 hodin našeho času). Dále držíme palce a ke skvělému výsledku blahopřejeme!

Česko – Írán 3:2 (17:25, 25:22,19:25,25:13, 15:13)

Česko: Ondřej Piškáček, Radim Šulc, Matouš Drahoňovský, Radek Suda, Jan Svoboda, Marek Šulc, Jakub Janečka, Martin Šábrt, Lukáš Trojanowicz, Jakub Dvořák, Daniel Římal, Tomáš Kunc.