Poděkování Velvyslanectví Číny za spolupráci a pomoc při vyřizování víz účastníkům Chengdu 2021

Poděkování Velvyslanectví Číny za spolupráci a pomoc při vyřizování víz účastníkům Chengdu 2021

 

13. září 2023 | ČAUS

U příležitosti založení Čínské lidové republiky a 74. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Českou republikou se dne 12. 9. 2023 uskutečnilo slavnostní shromáždění na ambasádě Čínské lidové republiky v Praze. Této významné akce se zúčastnilo celé vedení zastupitelského úřadu a dále zástupci MZV ČR, řada významných obchodních partnerů a zástupců společností z oblasti kultury a vzdělávání.

V rámci slavnostního programu poděkovala předsedkyně ČAUS Ivana Ertlová panu velvyslanci Maomingovi Zhangovi a jeho manželce za významnou pomoc při přípravě účasti českého univerzitního týmu na Letních světových univerzitních hrách 2023 (Chengdu 2021), zejména v oblasti vyřizování vízových povinností pro početný český tým a předala mu maskota, který provázel studenty z celého světa na slavnostním zahájení i zakončení her, všech sportovištích, kulturních  i vzdělávacích akcích, které byly součástí  programu FISU Letních světových univerzitních her 2023 pořádaných v letošním roce v čínském Chengdu.

“Vzhledem k tomu, že Čínská lidová republika a její univerzitní organizace bude i v budoucnu pořádat řadu světových univerzitních akcí, které jsou součástí programu FISU, věříme, že i v následujícím období bude naše spolupráce pokračovat a pan velvyslanec i jeho tým toto potvrdili,” řekla Ertlová.