Na akademické hry míří tisíce sportovců i největší hvězdy!

Na akademické hry zamíří tisíce sportovců včetně největších hvězd!

 

2. září 2023 | ČAUS

Start dlouho očekávaných Českých akademických her je tady! Již zítra 3. září se můžeme těšit na první den her, na kterých se představí i některá zvučná jména se zkušenostmi s mezinárodní scénou.

ČAH a Olomouc. Tohle spojení jde dohromady. Po dvou letech se opět tato největší studentská akce vrací na Hanou a chystá se tam například i Michal Forejt. Diskař, který skvěle reprezentoval Českou republiku i na nedávno skončené univerziádě v Chengdu, kde vybojoval fantastické 5. místo. S jeho výkonem v Číně ale nebyl spokojený, protože nepřehodil 60 m a nezapojil se o bojů do medaile. V Olomouci tedy bude mít určitě o motivaci postaráno! Zajímavostí je, že soupeřem mu bude i jeho dvojče Jakub Forejt, který bude chtít určitě svého bratra potrápit.

Dalším známým jménem, které se v Olomouci objeví bude Kristýna Horská. Plavkyně, jejímž vzorem je Michael Phelps, účastnila se olympiády v Tokiu a má za sebou prvenství v závodě Světového poháru, se bude chtít na akademických hrách určitě předvést v co nejlepším světle. Na konci června si připsala na MČR dva tituly. Nejprve ovládla závod na 200 m prsa a následně byla nejrychlejší i v závodě na 200 m polohového závodu. Její formu snad předvede rovněž i na akademičkách!

V Olomouci nebude chybět ani další účastnice Letních světových univerzitních her v Chengdu Tereza Hrochová. Vytrvalkyně má za sebou řadu úspěchu, během svého prvního maratonského závodu splnila olympijský limit a startovala pod pěti kruhy na tokijské trati. Na univerziádě jí utekla medaile jen o kousek, když se umístila v půlmaratonu na bramborové pozici. Pro cenný kov se na akademičkách pokusí zaběhnout v běhu na 1500 a 3000 metrů.

Ve stolním tenise se představí dvojnásobná medailistka z loňských Evropských univerzitních her v Lodži Gabriela Štěpánová, z nichž si přivezla zlatou medaili ze soutěže družstev i stříbrnou medaili ze čtyřhry, na parádní úspěch navázala také na letošním Mistrovství Evropy univerzit v Olomouci, kde si připsala další dva cenné kovy – bronz ze čtyřhry a soutěže týmů.

Těšit se můžeme také na judistku Renatu Zachovou, jež svůj největší úspěch zažila už v 18. letech, kdy se stala vicemistryní Evropy do 23 let, o rok později startovala rovněž na univerziádě v Neapoli, kde vybojovala krásné páté místo.

Na tuto oslavu studentského sportu ale míří i spoustu dalších úspěšných sportovců, jejichž výčet by byl velmi náročný. A možná objevíme jiné zářné talenty naší sportovní scény. Všem studentům držíme palce!