České akademické hry 2023 startují už v neděli!

České akademické hry 2023 startují už v neděli!

 

Nezadržitelně se to blíží! Největší studentská sportovní akce v naší zemi slavnostně začne již tuto neděli 3. září a bude trvat do čtvrtka 7. září. Během této doby se na „akademičkách“ představí skoro 800 sportovců v celkem 17 sportech.

21. ročník Českých akademických her (ČAH) se stejně jako v roce 2021 bude konat v Olomouci. Vedle symboliky v čísle 21 bude tento ročník speciální také tím, že bude součástí oslav 450 let Univerzity Palackého v Olomouci!

A fanoušci se mají bezpochyby na co těšit! Akce má po předchozích úspěšných ročnících skvělé renomé a úroveň – a to jak z organizačního, tak ze sportovního hlediska. K vidění budou nejen účastníci akademických mistrovství ČR, jejichž množinou jsou právě České akademické hry, ale i sportovci, kteří se představili na AMS, mezinárodních mistrovstvích nebo světových univerziádách. A chybět nebudou ani olympionici!

Jmenovitě bude v metropoli Hané o medaile akademických mistrů ČR bojovat třeba vytrvalkyně Tereza Hrochová, čtvrtá z univerziády v Chengdu a účastnice OH v Tokiu, dále Lada Vondrová, jež je čerstvou držitelkou bronzové medaile z MS v Atletice, nebo další olympionička z Tokia, plavkyně Kristýna Horská, která si účast na OH zajistila novým českým rekordem na 200 metrů prsa!

Zkrátka nás čeká parádní sportovní podívaná a všichni diváci jsou na ni zváni, tak dorazte!

WEBOVÉ STRÁNKY HER