Je to obrovská čest, shodují se vlajkonoši české výpravy v Chengdu Jiří Přívratský a Petra Štolbová

 

Letní světové univerzitní hry v Chengdu se nezadržitelně blíží a společně s nimi také jejich zahajovací ceremoniál. Ten se uskuteční na moderním stadionu Dong’an Lake s kapacitou pro čtyřicet tisíc diváků a chybět na něm nebude ani více než stočlenná výprava českých sportovců a sportovkyň. Českou vlajku by na ní měli nést medailisté z nedávných Evropských her v Krakově střelec Jiří Přívratský a taekwondistka Petra Štolbová.

„Je to pocta být vybrán a čest se tohoto úkolu ujmout. Samozřejmě se moc těším na to, až mi naše vlajka spočine v rukou,“ vyjádřil se nadšeně k blížícímu se ceremoniálu vlajkonoš Jiří Přívratský. „Je těžké slovy vyjádřit, co to pro mě znamená, asi nejblíže tomu má pocit hrdosti. Myslím si, že být Čech pro mě získá nový rozměr. Zároveň jsem hrdý na to, že budeme mít ve sportovní střelbě takto daleko od domova silné zastoupení,“ pokračoval úspěšný střelec, pro kterého to s českou vlajkou v ruce bude premiérová zkušenost.

Petra Štolbová byla vlajkonoškou již na juniorském MS v taekwondu v roce 2015 a podruhé si tento zážitek zopakovala během kvalifikace na Olympijské hry mládeže v Tunisu. „Moc se na to těším, je to pro mě velká čest. Neuvěřitelný pocit pro mě byl i ten, když jsem si po dvou vyhraných mistrovstvích Evropy univerzit mohla poslechnout naši hymnu. Vždy je to obrovský zážitek,“ podělila se o své pocity česká taekwondistka.

A jaké jsou v Chengdu cíle obou reprezentantů?  Studentka VŠTVS Palestra má jasno. „Určitě půjdu po té nejvyšší příčce, tedy zlaté medaili!“ Na mezinárodní konfrontaci se těší i Přívratský. „Chci si pořádně užít atmosféru závodu a pokusit se předvést, jak vypadá dobře odvedený kus práce. Bude to fajn zkouška před srpnovým mistrovstvím světa,“ sdělil student Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

Držíme palce, ať se v Číně co nejvíce zadaří!