Zlatý hattrick! Janošíková si na MEU v orientačním běhu 2019 doběhla ve sprintových štafetách pro další vítězství!

27. července 2019 | Mistrovství Evropy Univerzit v orientačním běhu 2019 | Sprint Relay

Zlatý hattrick! Tereza Janošíková si s Markem Schustrem z domácí Univerzity Palackého v Olomouci doběhla ve sprintové štafetě na prvním Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu pro vítězství a zkompletovala tím svůj zlatý hattrick! Zvítězila jak ve sprintu žen, tak v závodě na krátké trati.

I přes nepřízeň počasí, která panovala v průběhu závěrečného závodu štafet smíšených týmů v rámci Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu, česká dvojice Tereza Janošíková – Marek Schuster porazili favorizované švýcary. V cílové rovince se Tereza přidala ke svému parťákovi a cílem proběhli společně. Tereza tímto výkonem zkompletovala svůj zlatý hattrick. Druzí doběhli se ztrátou pouhých 4 vteřin Laura Ramstein a Philipp Von Arx ze Swiss Federal Institute of Technology in Zurich a třetí Virag Weiler a Mate Dalos z Budapest University of Technology and Economics.

Krásná česká radost, kterou mohli diváci vidět v cíli smíšených štafet. Foto: Jana Kubátová

Mezi ženami (Sprint Relay W-W) si pro vítězství ve štafetách doběhly s velkým náskokem 1 minuty a 41 sekund Katrin Müllerová a Deborah Stadlerová, obě studentky Swiss Federal Institute of Technology in Zurich. Velkou radost udělaly českým fanouškům studentky Alena Voborníková a Petra Aschermannová, které pro Univerzitu Karlovu vybojovaly stříbro. Závod dokončily v čase 58:17, kterým o pouhých 12 vteřin porazily třetí pár Liga Valdmane a Elizabete Blumentale z Latvian Academy of Sport Education.

V kategorii štafet mužů (Sprint Relay M-M) zvítězili s náskokem 10 vteřin Sven Hellmüller a Jannis Schönleber ze Swiss Federal Institute of Technology in Zurich. O druhé místo byl v cílové rovince velký boj, který skončil rozdílem pouhých 2 sekund. Ze stříbra se nakonec mohla radovat dvojice studentů Tristan Bloemen a Warre de Cuyper z Catholic University of Leuven. Bronzová medaile putuje taktéž, jako zlato, na švýcarský institut v Zurichu zásluhou dua Silvan Ullmann a Joel Morgenthaler.

Nejúspěšnější školou se podle očekávání stal Swiss Federal Institute of Technology in Zurich a získal Pohár Mistrů Evropy univerzit. Druhé místo a Pohár Vicemistrů Evropy zůstává na domácí Univezitě Palackého v Olomouci. Třetí nejlepší školou se stala Budapest University of Technology and Economics.