Úspěšná akademická biatlonistka Tereza Jandová ukončila kariéru

Úspěšná akademická biatlonistka Tereza Jandová ukončila kariéru

 

Z poslední zimní univerziády v Lake Placidu 2023 si Tereza Jandová přivezla tři medaile – zlatou ze štafety smíšených dvojic s Jakubem Kociánem a dvě bronzové z vytrvalostního závodu a sprintu na 7,5 km. Před koncem roku 2023 oznámila úspěšná akademická biatlonička konec své kariéry. Důvodem jsou dlouhodobé zdravotní problémy, se kterými dvaadvacetiletá rodačka z Jilemnice během své kariéry bojovala – kromě soupeřek se musela stále vyrovnávat s cukrovkou, která jí nakonec nedovolila pokračovat ve vrcholové kariéře.

„Oficiálně jsem se rozhodla ukončit svoji krásnou biatlonovou kariéru. Hlavním důvodem je moje zdraví, které se mi od loňského léta zbláznilo. Během letošní přípravy jsem pociťovala, že to není ono. Výkonnost šla každým tréninkem dolu a o závodech už ani není třeba mluvit. Cukrovka mi přestala dovolovat vrcholově sportovat. Věřím, že tohle rozhodnutí bylo správné. Za poslední dobu mi to nedělalo radost a akorát mi to zhoršovalo zdravotní stav. Biatlon jsem dělala od 13 let a za tu dobu jsem nastřádala plno krásných vzpomínek, poznala plno skvělých lidí a udělala si i pár hezkých výsledků. Chtěla bych poděkovat všem, kteří tu pro mě byli. Kteří mi pomáhali, když bylo potřeba, a také všem mým kamarádům, se kterými se člověk nenudil na závodech a soustředěních. Budu na tuhle etapa života vzpomínat celý život. A teď se jenom uvidí, co dál…“ uvedla Tereza na svém oficiálním instagramovém účtu.

Terezo, děkujeme za skvělou reprezentaci českého akademického sportu a do dalšího života přejeme kromě zdraví také spoustu životní radosti a energie. Ať se podaří splnit také všechny mimosportovní cíle, a to přinejmenším stejně úspěšně jako na biatlonových tratích!

Foto: Markéta Štenclová