Čeští snow volejbalisté získali na Mistrovství Evropy univerzit zlato!

Čeští snow volejbalisté získali na Mistrovství Evropy univerzit zlato!

 

Čeští snow volejbalisté vybojovali zlato na premiérovém Mistrovství Evropy univerzit v zimních sportech. Tým ve složení Jan Mrkous, Tadeáš Trousil, František Pihera, Tomáš Semerád ve skupině utrpěli pouze jedinou porážku od týmu z rakouského Klagenfurtu, kterou jim však Češi oplatili ve finálovém zápasu a radovali se tak z celkového vítězství.

Finálový zápas českých studentů zVŠCHT a týmu Univerzity v Klagenfurtu byl do poslední chvíle napínavý. První set vyhráli Rakušané 15:9, druhý set se naopak lépe vydařil našim, kteří zvítězili 15:6. Rozhodoval třetí set, ve kterém chemici z Prahy přehráli soupeře 15:12 a radovali se z historického zlata!

Evropské mistrovství pod záštitou EUSA proběhlo v předvánočním termínu v italském středisku Val di Zoldo ve dnech 17. až 22. prosince. Kromě snow volejbalu bylo na programu také alpské lyžování a snowboarding.

Česká asociace univerzitního sportu vyslala na soutěž tým snow volejbalistů z VŠCHT a dva zástupce alpského lyžování. Tomášovi Potštejnskému z Technické univerzity v Liberci a Dominikovi Kezniklovi z Masarykovy univerzity se však ve vysoké konkurenci příliš nedařilo. Na startu slalomu a obřího slalomu se objevovala také jména z nominací na Olympijské hry 2026 v italském Miláně – Cortině d’Ampezzo.

V rámci programu bylo naplánováno také EUSA Forum 2023, na kterém vystoupil zástupce České asociace univerzitního sportu Přemysl Dušek, který informoval vedení EUSA a ostatní zástupce národních univerzitních sportovních asociací z celé Evropy o aktivitách ČAUS a zájmu o zimní sporty ze strany studentů v Česku.


VÝSLEDKY

Alpské lyžování
Slalom
1. Kamen Zlatkov (BUL)
2. Gleb Mosesov (ARM)
3. Jan Sanitrar (SVK)
.
27. Tomáš Potštejnský (CZK – TUL)
DSQ Dominik Keznikl (CZK – MU)

Kompletní výsledky SL

Obří slalom

1. Arne Ackermann (SUI)
2. Thomas Dalla Libera (ITA)
3. Simon Nantschev (GER)
.
30. Tomáš Potštejnský (CZK – TUL)
31. Dominik Keznikl (CZK – MU)

Kompletní výsledky GS

Snow volejbal
Jan Mrkous, Tadeáš Trousil, František Pihera, Tomáš Semerád (VŠCHT)
Základní skupina:
University of Milan (ITA) x VŠCHT (0:2)
VŠCHT x IUAV University of Venice (ITA) (2:0)
University of Klagenfurt (AUT) x VŠCHT (2:0)
VŠCHT x Bucharest University of Economy (ROU) (2:0)
Semifinále:
VŠCHT x Technical University Darmstadt (GER) (2:0)
Finále:
University of Klagenfurt (AUT) x VŠCHT (1:2)

Kompletní výsledky VŠCHT (CZE)

FOTOGALERIE

Foto: EUSA


Další fotografie ZDE