Účastnice univerziády se vracejí do Číny, čeká je boj o olympijské hry!

Účastnice univerziády se vracejí do Číny, čeká je boj o olympijské hry!

 

Drtivá většina českých účastníku Letní světových univerzitních her v Chengdu se letos podívala do Číny vůbec poprvé v životě. Volejbalistky Emu Kneiflová a Lucii Kolářová se však nyní chystají už na druhý výlet!

Na Dálném východě je společně s českou volejbalovou reprezentací čeká kvalifikace na Olympijské hry v Paříži 2024. Jedná se o poslední letošní významnou akci, česká reprezentace byla nalosována do skupiny A, kterou hostí čínské Ningbo.

Obě čerstvé účastnice univerziády se do nominace dostaly dodatečně. Povolávací listina totiž byla úplně stejná, jako ta, která naší zemi reprezentovala na ME 2023, ale jelikož Magdaléna Jehlářová si musí plnit své studijní povinnosti a Elen Jedličková onemocnila, doplnily kádr i ony dvě.

Svěřenkyně trenéra Jannise Athanasopulose čeká sedm zápasů v devíti dnech. Znovu narazí třeba na Ukrajinu, kterou udolaly v osmifinále ME 3:2 na sety. Z osmi týmů se na olympijské hry do Paříže kvalifikují dva. Česko ve skupině s úřadujícími mistryněmi světa ze Srbska, bronzovými medailistkami z ME Nizozemkami, domácím výběrem a dalšími silnými týmy patří k outsiderům.

„Na kvalifikaci na olympiádu máme malé šance, ale nikdy nepřestáváme snít. Budeme se snažit o co nejlepší výsledek,“ uvedl Athanasopulos. První zápas jeho tým sehraje už 16. září.

21letá blokařka Ema Kneiflová je studentka Univerzity Palackého v Olomouci a donedávna hráčka místního celku, která je ale nyní už součástí belgického E.S. Charleroi Volley.

Studentka liberecké Technické univerzity Lucie Kolářová je o dva roky starší a hájí žlutočervené barvy extraligové Dukly Liberec, kde nastupuje jako libero. Není bez zajímavosti, že její bratr Ondřej je brankářem fotbalové Slavie a jelikož se mu před pár dny narodil syn, z Lucie se tak stala čerstvá teta.

Holky, držíme vám na turnaji palce!

KOMPLETNÍ NOMINACE