Proběhlo jednání vedoucích výprav ZSU Lucerne 2021 a schůzka vedoucích sportů české reprezentace

Zimní světová univerziáda v Lucerne 2021: Informace z mezinárodního jednání vedoucích výprav ZSU byly předány vedoucím jednotlivých sportů české reprezentace

 

25. června 2021 | ČAUS

Porada vedoucích výprav k Zimní světové univerziádě v Lucernu 2021 se konala 23. června online. Za českou reprezentaci (Czech University Team) se zúčastnily dvě zástupkyně ČAUS – předsedkyně Ivana Ertlová a sekretář Lucie Tvrdá. Hlavním tématem setkání bylo informovat jednotlivé výpravy o vývoji situace ve Švýcarsku, pokračujících přípravách pořadatelů a podmínkách účasti na ZSU v Lucernu. 

Účastníky online Porady přivítal Leonz Eder (FISU Acting President) a Urs Hunkeler (OC Managing Director). Mezi tématy jednání byly mimo jiné zdravotně bezpečnostní pravidla během ZSU a sportovní program. Řešily se především podmínky účasti na ZSU v souvislosti s Covid-19, které však zatím nejsou jasné a budou se měnit v závislosti na vývoji situace jak ve Švýcarsku, tak v jednotlivých zemích. Přípravy Univerziády stále pokračují. Zatím se nejednalo o zrušení akce. Disciplíny zařazené na program ZSU už by se neměly měnit. Potvrzeny byly také lokality a sportoviště.

Všechny potřebné informace byly následně předány vedoucím jednotlivých sportů (ve kterých se čeští studenti účastní) na jednáních, která se konala 24. června 2021 během dopoledních hodin na Strahově. 

Sledujte web ČAUS, i nadále Vás budeme informovat o vývoji situace.