Marek Velát je Akademickým mistrem ČR v přesném létání, Petr Jonáš ovládl MČR

 

20. června 2021 | Autor: www.sporty-cz.cz

Akademický šampionát byl tradičně součástí Mistrovství ČR.

V termínu 10. – 13. června 2021 hostil Most Mistrovství České republiky v přesném létání. V jeho rámci se tradičně konalo i Akademické mistrovství ČR. Šampionátu přálo počasí, a tak se podařilo odlétat všechny 3 naplánované etapy.

1. Marek Velát, 2. Lukáš Běhounek, 3. Karel Mündel

První páteční etapa vedla z mosteckého letiště do Krušných hor až nad Klínovec a podle samotných závodníků se nejednalo o nic jednoduchého a při navigaci i hledání fotografií a vytyčených znaků se dost zapotili. V pátek odpoledne byla na programu disciplína přesnost přistání, která umí pořádně zamíchat pořadím. Přesnost přistání je soutěží složenou ze 4 druhů přistání – klasické motorové přistání, nácvik nouzového přistání s možností využití vztlakových klapek, nácvik nouzového přistání bez možnosti použití vztlakových klapek, přistání přes překážku, která je umístěna 50 m od nulového pásma a je vysoká 2 m. Druhá etapa vedla závodníky směrem na jih nad rovinatý terén, třetí etapa pak vedla východním směrem do oblasti Litoměřic.

Mistrovství České republiky v přesném létání se zúčastnilo celkem 17 závodníků a hned 8 z nich pak bylo klasifikováno ve výsledkové listině akademického šampionátu.

Akademickým mistrem ČR v přesném létání se pro rok 2021 stal Marek Velát (student ČVUT a člen aeroklubu z Havlíčkova Brodu, 470 b.), který v pátek ovládl první leteckou etapu. Druhé místo vybojoval Lukáš Běhounek (VŠE; Slaný; 1436 b.), třetí příčka patří loňskému akademickému mistrovi Karlovi Mündelovi (ČVUT-FD; LC ČR; 1507 b.).

Mistrovství ČR ovládl v celkovém pořadí Petr Jonáš (LC ČR; 375 b.) který zvítězil v poslední třetí etapě, druhé místo vybojoval David Černý (Liberec; 412 b.), třetí příčka pak patří výše zmíněnému akademickému šampionovi Markovi Velátovi.

Kompletní výsledky z AM ČR a MČR v přesném létání naleznete na stránkách Aeroklubu ČR zde.

Výsledky ke stažení: