Finále Univerzitní fotbalové ligy míří do Liberce! Domácí tým se popere o titul s Plzní

Finále Univerzitní fotbalové ligy míří do Liberce! Domácí tým se popere o titul s Plzní

Foto: Nikol Kuncová

Třetí ročník Univerzitní fotbalové ligy směřuje do svého finále a už nyní je jasné, že bude v něčem jiný než ty předchozí, do bojů o medaile se totiž letos probojovali hned dva nováčci. Tým TU Liberec se při své premiérové účasti v soutěži utká ve středu 22. listopadu o prvenství s plzeňskou ZČU a dopředu ho požene domácí kulisa stadionu na Dubovém vrchu. O bronz zabojuje další nováček z Jihočeské univerzity, který poměří síly s ostravskou VŠB. Obě utkání budou živě vysílána na ČT Sport Plus, přenos začíná v 16:45, tak si ho určitě nenechte ujít!

Technická univerzita v Liberci žije svou fotbalovou pohádku! Ve svém prvním ročníku univerzitní ligy prošla náročnou pražskou skupinou ze druhého místa, následně vyřadila v osmifinále budějovickou VŠTE a z pozice nováčka překvapila účastí mezi nejlepšími osmi celky. V další fázi soutěže stála před svěřenci trenéra Lukáše Rubína těžká překážka v podobě obhájce ligového titulu z brněnské Masaryčky. Na horké jihomoravské půdě se ale konala senzace v podobě postupu do medailových bojů a Severočeši se nezastavili ani v daleké Ostravě, kde vydřeli postup do domácího finále, v němž budou chtít ve středu 22. listopadu psát historii univerzitního fotbalu.

Radost jim budou chtít překazit hosté ze západu Čech, kteří chuť finálové porážky poznali v úvodním ročníku a rozhodně ji nebudou chtít zažít znovu. „Myslím, že to bude neskutečně vyhecované, dorazí spoustu fanoušků a bude to mít pořádnou atmosféru a náboj. Jde přece o titul! Liberec je v soutěži nováčkem a budeme s ním hrát poprvé, a o to zajímavější to pro nás bude. Bude to pro nás svátek a zápas sezony, každý necháme na hřišti maximum, protože nechceme pohár nechat na severu,“ prozradil před finále hráč Západočeské univerzity Michal Provod, který na zápas pozval také svého bratra Lukáše, který je reprezentační oporou.

Trenér Kovařík si pro Západočechy nemohl přát lepší přípravu. Jeho tým totiž vycestoval do Paříže na Světový meziuniverzitní šampionát, kde v mezinárodní konkurenci došel až do finále a vybojoval stříbro. „Byl to pro nás obrovský zážitek, turnaj měl velkou úroveň a je to parádní úspěch. Poměřili jsme síly s týmy z celého světa, pomohlo nám to se ještě více sehrát a vytvořit ještě lepší partu. Před finále jsme skvěle připraveni,“ má jasno Provod.

Domácí tým ale poženou vpřed fanoušci, kterých by mělo dorazit požehnaně a nic jiného než úspěch si rovněž nepřipouští. Těšit se tak můžeme na parádní zápas, který bude mít vše, co má mít. Ještě než vůbec dojde na finále,rozhodne se také o třetím medailistovi. 

FINÁLOVÝ VEČER UNIVERZITNÍ FOTBALOVÉ LIGY 2023
Středa 22. 11. – Stadion TUL, Dubový vrch – Živě na ČT Sport Plus

Zápas o třetí místo
JU České Budějovice vs. VŠB-TU Ostrava – 17:00

Finále
TU Liberec vs. ZČU Plzeň – 19:30