Evropské univerzitní hry v Bělehradě pořád nejsou odpískané

Evropské univerzitní hry v Bělehradě pořád nejsou odpískané

 

6. dubna 2021 | ČAUS

Jedná se o podzimním termínu Evropských univerzitních her v Bělehradě a podmínkách, za kterých by se daly Hry alespoň v omezeném režimu uskutečnit.  

EUG se měly uskutečnit v červenci roku 2020, z důvodů pandemie však byli o rok přeloženy. Nyní je jasné, že se ani letos v červenci neuskuteční. Jak se situace kolem COVID-19 vyvine je ve hvězdách. EUSA se snaží najít způsob, jak zajistit bezpečný průběh 5. ročníku Evropských univerzitních her, aby mohly proběhnout ještě letos na podzim.

Zdroj: EUSA

Hlavním tématem jednání Exekutivy EUSA, které se uskutečnilo dne 30. 3. 2021, bylo projednat možnosti, jak postupovat v dalších jednání o uspořádání EUG 2021. Evropské univerzitní hry v Bělehradě 2021 byly v původním červencovém termínu srbskou vládou zrušeny.

Hlavní prioritou EUSA zůstává zajištění bezpečnosti a zdraví studentů!

Dále jsou uvedeny možnosti, na kterých se shodlo vedení Exekutivy EUSA, kde je ČAUS zastoupena Ivanou Ertlovou.

  • Zorganizovat EUG v omezeném režimu sportů, kdyby se zařadily jen venkovní sporty a disciplíny
  • Z programu by se pravděpodobně vypustily týmové sporty, z důvodu, že národní asociace univerzitního sportu nepořádají žádné soutěže, které by byly jako nominační, studenti-sportovci netrénují a bylo by to celkově náročné z hlediska momentální situace.
  • Formát soutěže by se mohl upravit. Neproběhlo by vše najednou ale postupně. Termíny jednotlivých sportů by se rozložily.

EUSA hledá cesty, jak zorganizovat alespoň minimalizovaný a modifikovaný sportovní program pro letošní rok s tím, že kdyby se situace vyvíjela nad očekávání dobře, EUG v Bělehradě by se mohly jen posunout na podzimní termín. Vše bude záležet na okolnostech. V úvahu přichází září nebo říjen 2021.

Další informace z online schůzky najdete na webu EUSA: www.eusa.eu/news?march-online-eusa-executive-committee-meeting