Do semifinále Univerzitní fotbalové ligy postupují oba nováčci a zástupce Plzně i Ostravy!

Do semifinále Univerzitní fotbalové ligy postupují oba nováčci a zástupce Plzně i Ostravy!

Fotbalisté ZČU vyprovodili OSU 5 brankami. Foto: Martin Boška

Dramatické bitvy ve čtvrtfinále máme za sebou. Napínavé souboje nabídly spoustu překvapení a zajímavých výsledků. Vzruch stále způsobují oba nováčci. 

TUL po dlouhé cestě vyloupila Brno a vyřadila loňské šampiony z MUNI. Druhý nováček, JU, zase naděloval v Hradci Králové. Konto místní UHK zatížil 5 góly.

Stejným počtem gólů vyprovodila Západočeská univerzita Ostravskou univerzitu. A dalším překvapením se stalo vyřazení účastníka posledních dvou finále a zatím suverénní UK. Ta podlehla VŠB, což znamená, že Ostrava vyšle do boje o medaile alespoň jednoho zástupce.

MUNI – TUL 1:3 

První čtvrtfinále se odehrálo v Brně. Místní obhájce titulu přivítal nováčka z Liberce. Ten se tentokrát musel obejít bez své podpory fanoušků, která se mu vždy dostává na domácí půdě. Ale žádné zaleknutí vůbec nebylo na hráčích Liberce znát. Hráče Masaryčky pořádně nepustili do hry a dokráčeli si pro postup do další fáze soutěže při jejich premiérové účasti.

Hrající trenér TUL Patrik Pek:

“Myslím, že to bylo skvělý utkání s velkou kvalitou. Soupeře jsme moc k ničemu nepustili. Naladili jsme se dobře po cestě, jelikož jsme jeli asi 5 hodin. Ten zápas měl všechno…”

ZČU – OSU 5:0 

Druhé čtvrtfinále se přesunulo na západ. Ve městě piva se odehrál jednoznačný souboj. Nabuzení Plzeňáci vyprovodili svého soka z Ostravy 5 góly, který se musel zklamaně vypravit na dlouhou cestu domů.

Hráč ZČU Michal Provod:

“Myslím si, že pro kluky z OSU to byl náročný zápas, protože měli za sebou dlouho cestu. Já se přiznám, že jsem dorazil trochu později, protože jsem ještě učil. Klukům to ale šlo skvěle. Jsem ale rád, že téměř hned po vstupu do zápasu jsem vstřelil dva góly, takže skvělé. Ke konci samozřejmě byl hlad po hattricku a někdy jsem mohl přihrát klukům, takže za to se jim omlouvám.”

UHK – JU 1:5 

V Hradci též byly gólové hody. Ale branky padaly hlavně do hradecké brány. Druhý nováček z jihu Čech přijel do Hradce s úzkým kádrem, ale zato s velkou chutí. Domácím nasázel 5 gólů a při cestě nazpátek mohli Jihočeši slavit postup do semifinále.

Hráč JU Tomáš Pecka:

“Jsme určitě rádi, že jsme to zvládli. Byla sem velice dlouhá cesta a nechtěli jsme troškařit. Chtěli jsme potvrdit kvalitu, která v našem týmu panuje. Jsme spokojení a určitě si to užijeme.”

UK – VŠB 1:2 

Možná největší překvapení se odehrálo v Praze. Tam přijela Vysoká škola báňská. Proti ní stál silný protivník. Vítěz pražské skupiny se stoprocentní bilancí v letošním ročníku. Ale navzdory všem papírovým předpokladům se radovala VŠB. Svého soupeře přetlačila nejtěsnějším rozdílem, navzdory vyloučení jednoho hráče.

Hráč VŠB Jan Hřivnáč:

“Zápas byl určitě těžký tady na malém hřišti. Pomohli jsme si gólem z rohu. Druhý poločas ovlivnila červená karta. Dohrávali jsme v 10, bylo to velmi těžké. Trošku nás uklidnil můj gól na 0:2, ale bohužel jsme si to nechali v 90. minutě zdramatizovat gólem na 1:2. Ale jinak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.”

Semifinále

Poté, co jsme znali čtyři účastníky semifinále, zbývalo jen nalosovat jejich složení. Toho se ujal v Plzni před Štruncovými sady Michal Provod. Měl šťastnou ruku, protože dopřál své ZČU výhodu domácího prostředí. Tam se Západočeská utká v repríze skupinového duelu s Jihočeskou univerzitou. Naopak dlouho cestu budou opět vážit hráči Technické univerzity. Ti se vydají na bitvu o finále do Ostravy, kde se střetnou s místní VŠB.

Semifinále se odehrají v termínu mezi 23.10. – 2.11.

Semifinálové dvojice:

ZČU – JU

VŠB – TUL