Díky spoluhráčům za krásné gólové akce, říká král střelců Univerzitní ligy Jiří Bílý

Díky spoluhráčům za krásné gólové akce, říká král střelců Univerzitní ligy Jiří Bílý

 

23. ledna 2022 | futsal.fotbal.cz

V dresu Masarykovy univerzity nastoupil do pouhých čtyřech zápasů Univerzitní futsalové ligy, přesto se stal králem střelců i nejproduktivnějším hráčem prvního ročníku, když dokázal vstřelit čtrnáct branek a na další dvě nahrát. 

Prvoligový kanonýr brněnských Žabinských Vlků pomohl čtrnácti trefami svému týmu do finále, které po dramatickém průběhu rozhodla až třináctá série pokutových kopů. Po konečném druhém místě sní nyní o titulu.

„Soutěž se mi moc líbila. Organizace byla skvěle zvládnutá a televizní finálové utkání bylo famózním vyvrcholením celé ligy. Už teď se hodně těším na další ročník. Mohl jsem si zahrát se skvělými hráči, kteří celou ligu dělali, věřím nejen pro mě, příjemnější a kvalitnější. Doufám, že příští sezona pro nás bude alespoň tak úspěšná jako ta letošní,“ zhodnotil brněnský střelec nadšeně uplynulý ročník.

„Ocenění krále střelců a nejproduktivnějšího hráče ligy je super. Jsem za to moc rád, ale o mně to moc nebylo, myslím, že jsem za celou ligu dal snad jen dva nebo tři góly po individuálních akcích. Zbytek jsem jen uklízel do branky po krásných akcích spoluhráčů, za což jim děkuju,“ řekl skromně k vítězství v ligových statistikách.

„Už letos jsme si řekli, že máme tým, který může ligu vyhrát. Máme v týmu několik prvoligových hráčů, takže jsme věděli, že když budeme hrát každý zápas naplno, tak máme na to získat titul. Bohužel se nám před finále zranil za mě náš nejlepší hráč Jakub Sznapka a na repre sraz odjel Honza Hromek. Řekl bych, že tyto ztráty ve finále rozhodly. Co se týče krále střelců, tak bych byl samozřejmě rád, kdyby se mi povedlo triumf obhájit, ale důležitější je pro mě titul. Kdyby se podařilo obojí, určitě bych se nezlobil (smích),“ dodal.

„Nejvíce se mi určitě povedl semifinálový zápas proti Jihočeské. V prvním poločase jsem měl pár šancí, které jsem neproměnil, což bohužel provázelo celý náš tým. O poločase jsme si řekli, že musíme zlepšit koncovku, což se nakonec naštěstí povedlo a parádně jsme zápas otočili,“ sdělil k pěti vstřeleným gólům, kterými režíroval obrat vedoucí do finále.

Foto: Ivana Hošková