Tomáš Kalivoda se stal dvojnásobným akademickým mistrem v běhu na lyžích

 

21. ledna 2022 | ČAUS – Markéta Štenclová

Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích po roční pauze odstartovalo 18. ledna již tradičně v Novém Městě na Moravě závodem žen na 5 km volně. Vítězkou se stala Kateřina Svobodová z VŠCHT Praha. Pro zlato a akademický titul v závodě mužů na 9,3 km volně si dojel Tomáš Kalivoda z VOŠ Volyně.

Oba byli zařazeni Českou asociací univerzitního sportu do akademického výběru na Zimní světovou univerziádu v Lucernu 2021, která byla ale na poslední chvíli zrušena.

Stříbro vybojovali Tereza Hujerová a Jean Grasset, studenti Technické univerzity v Liberci, a obě bronzové medaile putovaly na ZČU v Plzni díky Barboře Berouškové a Martinu Kočandrlovi.

Druhý den se jel závod smíšených štafet. Vítězem se stal tým Technické univerzity v Liberci ve složení Tomáš Lengyel, Tereza Hujerová, Jean Grasset, kteří zajeli závod na 6 km (M) – 3 km (W) – 6 km (M) v čase 36:00,1. 

Druhé místo obsadila štafeta Martin Kočandrle, Barbora Beroušková, Martin Vlček ze ZČU v Plzni a bronz putuje na VŠE zásluhou výkonu Josefa Žížaly, Elišky Svobodové a Marka Vašátka.

Na závěr Akademického mistrovství se jely závody s hromadným startem klasicky. Okruh pro ženy byl dlouhý 9,3 km a pro muže byla připravena trať o délce 18,6 km. Nejlépe si s podmínkami a tratí poradili Anna Strouhalová z Masarykovy univerzity a Tomáš Kalivoda, který tak přidal druhé zlato do své sbírky z tohoto AM a stal se tak dvojnásobným akademickým mistrem pro rok 2022. 

Druhé místo mezi ženami patří Elišce Svobodové z VŠE Praha a třetí místo vybojovala Jolanta Byrtus za UP v Olomouci, která byla taktéž zařazena ČAUS do akademického výběru na Zimní světové univerziádě v Lucernu 2021. Jako druhý se mezi muži umístil Martin Kočandrle, který si díky svým výkonům odváží z tohoto mistrovství hned tři medaile. Třetí místo patří Jakubovi Strouhalovi z MENDELU.

Na Akademickém mistrovství se dařilo také studentům, kteří byli zařazeni na seznam náhradníků na Univerziádu, konkrétně Martin Kočandrle (ZČU Plzeň) a Ondřej Zuna (ČVUT).

Tento závod byl zároveň třetím kolem vysokoškolské ligy v běhu na lyžích 2021/2022. Výsledky najdete v přiloženém dokumentu “AM ČR v běhu na lyžích 2022_výsledky 20.1.”.


VÝSLEDKY:

Ženy 5 km volně, 18.1.2022

 1. Kateřina Svobodová (VŠCHT)
 2. Tereza Hujerová (TUL)
 3. Barbora Beroušková (ZČU Plzeň)

Muži 9,3 km volně, 18.1.2022

 1. Tomáš Kalivoda (VOŠ Volyně)
 2. Jean Grasset (TUL)
 3. Martin Kočandrle (ZČU)

Ženy 9,3 km hromadný start, 20.1.2022

 1. Anna Strouhalová (MU)
 2. Eliška Svobodová (VŠE)
 3. Jolanta Byrtus (UPOL)

Muži 18,6 km hromadný start, 20.1.2022

 1. Tomáš Kalivoda (VOŠ Volyně)
 2. Martin Kočandrle (ZČU)
 3. Jakub Strouhal (MENDELU)

Smíšené štafety, 19.1.2022

 1. TUL (Tomáš Lengyel, Tereza Hujerová, Jean Grasset)
 2. ZČU (Martin Kočandrle, Barbora Beroušková, Martin Vlček)
 3. VŠE (Josef Žížala, Eliška Svobodová, Marek Vašátko)

Výsledky ke stažení: