Bronz pro Brázdovou a Přívratského ze Světového poháru ve střelbě

Bronz pro Brázdovou a Přívratského ze Světového poháru ve sportovní střelbě

15. července 2022 | ČAATS | D. Markupová

I druhou medaili ze Světového poháru ve sportovní střelbě v Jižní Koreji mají na svědomí vysokoškoláci!

Druhou medaili vybojovala na Světovém poháru v Jižní Koreji sportovní střelkyně Lucie Brázdová. Studentka Fakulty sportovních studií brněnské Masarykovy univerzity spolu s dalším vysokoškolákem Jiřím Přívratským ze Západočeské univerzity v Plzni vybojovali bronzovou medaili v soutěži smíšených dvojic ve střelbě ze vzduchové pušky.

Do finále česká dvojice postoupila z 5. místa v kvalifikaci, což v novém soutěžním systému znamenalo, že se ve finále utkali se čtvrtým týmem kvalifikace o jednu ze dvou bronzových medailí. A uspěli! Své indonéské soupeře porazili 16:8 a radovali se z cenného kovu.

Navázali tak na svůj nedávný společný úspěch ze SP v Riu de Janeiru, kde vybojovali společně zlato a stříbro. Nyní se tak mohou reprezentanti klubu Olymp pochlubit kompletní medailovou sbírkou z mixových disciplín.

Olympionik Jiří Přívratský se mimo jiné také připravuje na Letní světové univerzitní hry, které po dvojím odložení bude v létě 2023 hostit čínské Chengdu.