Házenkářky Univerzity Palackého si zahrají o medaile na Světovém poháru univerzit

Házenkářky Univerzity Palackého si zahrají o medaile na Světovém poháru univerzit

 

Foto: 2022 UWC Handball Kosovo

16. července 2022 | ČAUS | M. Štenclová

Ženský tým Univerzity Palackého v Olomouci se probojoval mezi TOP 6 univerzitních týmů světa a na Světovém poháru univerzit v Kosovu si zahraje o medaile. Poslední soutěžní den se házenkářky z Olomouce utkají s protihráčkami z domácí prištinské univerzity. 

Sportovní hala ve městě Priština, Kosovo byla nabitá adrenalinem, fanděním, povzbuzováním, pokřiky, potleskem, správnou rivalitou a touhou po vítězství. V neděli 17. července 2022, kdy ve stejnou dobu začínaly Evropské univerzitní hry v Lodži, se odehrají závěrečné zápasy finále šampionátu “FISU University World Cup Handball 2022”, kam se probojovaly také české házenkářky.

Do skupiny A byl český tým nalosovaný s týmy albánské univerzity (University of Shkodra) a korejské univerzity (Korea National Sports University). První zápas tým Univerzity Palackého odehrál s Koreou, z vítězství 35:20 se radovaly soupeřky. Po volném dni si české hráčky náladu spravily v utkání s Albánií, kterou porazily vysoko 50:4. O dalším postupu směrem k boji o medaile rozhodla výhra olomouckého týmu 29:20 nad univerzitou z Chorvatska (University of the North of Croatia).

Na cestě za zlatem je zastavil až tým University of Castilla-La Mancha ze Španělska. Španělky měly v zápase jasnou převahu a hráčkám UPOL nedali příliš šancí skórovat. Češky podlehly soupeřkám 12:29, ale budou mít šanci ještě zabojovat o bronz.

Tým Univerzity Palackého nastoupí hned v prvním zápase od 13 hodin proti domácí univerzitě University of Prishtina v boji o bronz a třetí místo v celkovém hodnocení. O zlato se pak od 17 hodin utkají týmy ze Španělska (University of Castilla-La Mancha) a Koreji (Korea National Sports University).

Foto: 2022 FISU UWC Futsal zahájení

Světový pohár univerzit probíhal ve dnech 11. až 17. července 2022 v Prištině, Kosovo. Během jednoho týdne hrálo 14 univerzitních týmů o titul nejlepší univerzity v házené.

Světový pohár univerzit je nový formát soutěží v některých sportech pod hlavičkou FISU. Jedná se o jedinou soutěž FISU, na které startují studenti pod hlavičkou své školy nikoli v reprezentačním týmu dané země, jak je tomu na ostatních akcích – Akademických mistrovství světa a Světových univerzitních hrách (dříve Světových univerziádách).

Foto: 2022 FISU UWC Futsal zahájení


Výsledky

11.7. UPOL KNSU (KOR) 20:35 (8:20)
13.7. UPOL SHKODRA (ALB) 50:4 (24:4)
14.7. UPOL UNIN (CRO) 29:20 (14:11)
15.7. UCLM (ESP) UPOL 29:12
17.7. UP HP (KOS) UPOL

Oficiální výsledky najdete ZDE.

Webové stránky akce: wuchandball2022.com