Akademické Mistrovství ČR v triatlonu 2020

Pořadatel: Česká asociace univerzitního sportu
Organizační zajištění: Česká Triatlonová Asociace
Termín: 14.8. – 16.8.2020 (Závodní den 15.8.2020)
Místo: Račice – Labe Arena

Akademického mistrovství ČR se zúčastnilo 15 vysokoškoláků, z toho 10 mužů a 5 žen, z 8 vysokých škol (Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, Univerzita Karlova, Západočeská univerzita v Plzni, Vysoké učení technické v Brně, Škoda Auto vysoká škola, Technická univerzita v Liberci, ČVUT Praha).

Akademické Mistrovství v Triatlonu bylo uspořádáno z důvodu omezení „COVID“ v Račicích (Labe Aréně) jako součást Českého poháru v triatlonu – Triathlon Fest Račice. Vzhledem k lokalitě závodu byla zajištěna maximální bezpečnost všech akademiků. Dále byl závod uskutečněn formou individuálních intervalových startů (15 sec), takže šance na umístění byly i pro o něco horší plavce.  Zajištění a logistika závodu byla na profesionální úrovni.

Fotografie z akce dostupné ke stažení zde: czechtriseries.cz/gallery/race/6082

Výsledky:

Kategorie: Akademické mistrovství ČR – ženy Triatlon junioři a dosp. (0.5 – 15 – 3 km) interval

Pořadí St. č. Jméno Cíl. čas
1. 1007 Poláčková Pavlína MU Brno 00:44:14.9
2. 1006 Svobodová Tereza UP Olomouc 00:44:20.7
3. 1028 Skuhrová Tereza UK Praha 00:52:21.1

Kategorie: Akademické mistrovství ČR – muži Triatlon junioři a dosp. (0.5 – 15 – 3 km) interval

1. 65 Zikmund Tomáš ZČU Plzeň 00:37:41.2
2. 64 Červenka Lukáš UK Praha 00:37:46.2
3. 8 Kříž Tomáš VUT Brno 00:38:08.0