Vítězslav Hornig a Eliška Václavíková ovládli Akademický šampionát v biatlonu

Oba dva se radují ze dvou mistrovských titulů.

30. března 2023 | ČAATS

O víkendu 18. – 19. března se v rámci domácího biatlonového šampionátu uskutečnilo v Novém Městě na Moravě také Akademické mistrovství ČR. Vysokoškoláci se utkali ve dvou disciplínách – v sobotu se představili ve sprintu a v neděli v závodě s hromadným startem.

Sprint v kategorii mužů vyšel nejlépe Vítězslavu Hornigovi (MU Brno), který zvítězil i přes to, že na střelnici dvakrát chyboval. Na druhém místě po bezchybné střelbě doběhl Václav Hrouda (ČVUT Praha), pro bronz si doběh Mikuláš Karlík (VŠTVS Palestra).

Sprint žen na akademickém šampionátu ovládla Eliška Václavíková (MU Brno) před Veronikou Novotnou (MU Brno) a zlatou medailistkou z lednových Zimních univerzitních her Kristýnou Otcovskou (UK Praha).

Výsledková listina z nedělního závodu s hromadným startem při pohledu na stupně vítězů nabídla malé déjà vu. Zlaté medaile opět vybojovali Vítězslav Hornig a Eliška Václavíková, kteří se tak v Novém Městě na Moravě stali dvojnásobnými akademickými mistry v biatlonu pro rok 2023. Stříbrné medaile si odváží Václav Hrouda s Veronikou Novotnou a bronz z masáku mají, stejně jako ve sprintu, Mikuláš Karlík a Kristýna Otcovská.

Kompletní výsledky z akademického mistrovství v biatlonu 2023 naleznete zde.