Vichřice Sabine omezila organizaci AM ČR v běhu na lyžích 2020. Dvojitý titul slavili Schützová a Čech.

Vichřice Sabine omezila organizaci AM ČR v běhu na lyžích 2020. Přesto se zúčastnilo přes 60 závodníků.

AM v běhu na lyžích se potýkalo s nebývalými problémy. Konalo v Nové Městě na Moravě, v době, kdy Česko zasáhla vichřice Sabina, takže do poslední chvíle nebylo jasné, zda se AM uskuteční. V pondělí 10.2. byl naplánován běh na lyžích mužů a žen na 5 a 10 km klasickou technikou. Nakonec tento závod musel být  z bezpečnostních důvodů přesunut na další den, došlo k uzavření celé Vysočina Arény. V závodě muselo dojít i ke změně techniky na bruslení. Z bezpečnostních důvodů se závodilo pouze na 1300 m okruhu a závod byl zkrácen na 4,5 km a 9 km.  Do závodu nastoupilo 22 žen a 42 mužů a Akademickými mistry se stali Sandra Schützová (UK) a Jan Čech (ČVUT). Plánovaný závod štafet na tento den byl zrušen. Ve středu 12.2. se závodilo už na 3,1 km kolečku, muži měli zkrácenou trať z 20 km na 18,6km, ženy z 10 km na 9,3 km. Akademickými mistry se stali opět Sandra Schützová a Jan Čech.