Univerzitní osmy 2021 se přesouvají na září

 

S ohledem na vývoj epidemie covid-19 se Akademické mistrovství ČR ve veslování 2021 aneb Univerzitní osmy 2021 přesunou na září. Nový termín tedy je 17. 9. 2021.

Autor: www.osmy.cz

Závod Univerzitní osmy Praha se uskuteční v pátek 17. 9. 2021 v odpoledních hodinách. Závod se jede zároveň jako Akademické mistrovství České republiky s mezinárodní účastí (AMČR). Závod je součástí Poháru univerzit ve veslování 2021.

Další informace najdete také na oficiálních stránkách U8: www.osmy.cz

Základní informace:
Akademické mistrovství České republiky na osmiveslicích
Závod vypisuje: Česká asociace univerzitního sportu
Pořadatel: Český veslařský svaz, Česká asociace univerzitního sportu Skitour Klub, z.s., VK Blesk, FTVS Univerzita Karlova
Datum: pátek 17. 9. 2021

Přihlášky do 6. 9. 2021 (pondělí)
Přihlašování on-line – www.veslo.cz
Zahraniční posádky na info@veslo.cz

Dráha na Vltavě pro 5 lodí na 1 000 m. Start na 1 000 m volný, cíl na pravé straně mezi Železničním a Palackého mostem. Závod se jede na trati 1 000 m, při více než pěti lodích se uskuteční rozjížďky postup 3 + 2. V případě že počet přihlášených lodí bude více než 10, budou postupovat vítězové rozjížděk a posádky s nejlepším časem.

Do závodu se mohou přihlásit pouze posádky, reprezentující jednotlivé univerzity či VŠ. Společenství univerzit či VŠ není možné. V závodě mužů mohou v posádkách startovat i ženy. Závodu U8 se mohou účastnit studenti vysokých škol, prezenčního i dálkového studia. Podmínkou je odpovídající potvrzení o studiu, nebo výpis z karty studenta, které zástupce univerzity musí předložit při prezentaci.

Součástí závodu U8 je AMČR. Titul AMČR může získat pouze posádka, která je složená čistě ze studentů, tzn., že závodník je zapsán ke studiu, je aktivní student, nebo úspěšně ukončil studium SZZ v roce 2021. Vítězné posádky AMČR získají titul „AKADEMICKÝ MISTR ČR NA OSMIVESLICI“.

Kompletní propozice včetně orientačního časového harmonogramu si můžete stáhnout zde: