Univerzitní fotbal: Zlato z Akademických her zůstalo v Olomouci!

Univerzitní fotbal: Zlato z Akademických her zůstalo v Olomouci!

 

Akademičtí mistři

18. září 2023 | ČAUS

Po dvou letech se České akademické hry znovu konaly v Olomouci a znovu se z nejcennějšího kovu radovali hráči domácí Univerzity Palackého. Ti přistoupili k turnaji velmi zodpovědně a možná si trochu překvapivě, na úkor větších favoritů, došli pro vítězství! Ve finále si jednoznačně poradili s VŠE. Bronz brala další pražská univerzita – UK.

Největší česká studentská sportovní akce. I takto lze pojmout České akademické hry. Ti nejlepší sportovci ze všech koutů a univerzit České republiky se sjeli tento rok do Olomouce. To platilo i v případě fotbalu. Představila se zde 6 týmů. 4 z nich byly vítězové skupin aktuálního ročníku Univerzitní fotbalové ligy. Jmenovitě to jsou týmy MUNI, UK, ZČU, UHK. To znamená, že tyto týmy se představí v blížících se čtvrtfinálových zápasech UFoL. Zbylé dva týmy byla domácí Univerzita Palackého a Vysoká škola ekonomická v Praze.

Fotbalový turnaj na akademičkách se odehrával v tréninkovém centru Sigmy Olomouc, kde byly ideální podmínky pro skvělé fotbalové výkony. Poněkud překvapivě se do finále neprobojoval výběr Univerzity Karlovy. Ten se musel spokojit jen se soubojem o 3. místo s Masarykovou Univerzitou. Zde byl ale šťastnější a tak si Karlovka po dvou letech odváží z Olomouce opět bronz. Po suverénním vítězství ve skupině Univerzitní ligy a také po loňském vítězství v Českých Budějovicích je to pro hráče nejstarší české univerzity pravděpodobně zklamání.

Ve finále se tedy představily dvě univerzity, které letos už soupeřit na akademické půdě neuvidíme. Domácí UP a VŠE. Obě družstva chtěla odčinit zklamání z Univerzitní ligy, ale povedlo se to jen UP. Ta ve finále zvolila tu nejlepší možnou taktiku, kdy čekala na chyby soupeře a vyrážela do brejků. To jí vyneslo poměrně pohodové vítězství v poměru 3:0. VŠE se tedy musel spokojit se stříbrným stupínkem. Univerzita Palackého se po loňském druhém místě opět vrátila na výslunní.

Své dojmy nám sdělil Jakub Kuchař, hráč Masarykovy Univerzity, která si odvezla smolné 4. místo: „4. místo nás samozřejmě mrzí, ale jinak ten turnaj byl hezký, supr prostředí. Měli jsme vše, co jsme potřebovali. Ten náš samotný výsledek je pro nás samozřejmě zklamání, protože jsme pomýšleli výše. Je samozřejmě složitý skloubit fotbalový a studijní život, ale pokud člověk chce, tak se to dá.”