Tolar a Otcovská z ČVUT jsou dvojnásobnými mistry Akademického mistrovství ČR v letním biatlonu 2021

30. června 2021 | ČAUS

David Tolar a Kristýna Otcovská z ČVUT se stali dvojnásobnými Akademickými mistry v letním biatlonu. Oba studenti zvítězili ve svých kategoriích jak v hromadném závodě, tak ve sprintu. Akademické mistrovství ČR se konalo 26. – 27. června 2021 v Bystřici pod Hostýnem.

Dvakrát vyhrál i David Tolar mezi muži. Student ČVUT (a servisman české reprezentace) se stal také dvojnásobným akademickým mistrem ČR. Na trati právě míjí Jan Bečváře z Berouna (kategorie M46). Zdroj: www.biatlon.cz

Druhé místo mezi ženami v hromadném závodě vybojovala Sabina Hrušková (TUL) a třetí skončila Emma Franzová (MENDELU). Mezi muži v těsném finiši uniklo Hynkovi Škrabalovi zlato o pouhých 5,6 sekund a musel se tak spokojit se stříbrem. Zlato i stříbro ale putují na ČVUT. Bronz bral Josef Zátka (UK). Ve sprintu žen se Emmě Franzové dařilo lépe než v předchozím závodě, tentokrát vybojovala stříbro. Jako třetí doběhla do cíle Dagmar Dvořáková z VUT. Mezi muži závod dokončil jako druhý Václav Hrouda (UK) a druhou bronzovou medaili z tohoto šampionátu si vystřílel Josef Zátka.