Stovky sportovců zavítají na sever Čech! Liberec bude hostit České akademické hry 2024

Stovky sportovců zavítají na sever Čech!

Liberec bude hostit České akademické hry 2024

 

Největší akce univerzitního sportu se v příštím roce uskuteční pod Ještědem! Česká asociace univerzitního sportu přidělila pořadatelství Českých akademických her 2024 Technické univerzitě v Liberci. Elitní sportovci zabojují o akademické mistrovské tituly na severu Čech od 24. do 28. června. 

Úspěšné „akademičky“ v Olomouci jsou nyní minulostí a kromě hvězdných výkonů sportovní špičky přinesly také oficiální předání pořadatelství. Pořadatelskou vlajku České asociace univerzitního sportu převzala na slavnostním zahájení her od Univerzity Palackého právě liberecká Technická univerzita.

Do severočeské metropole se největší univerzitní sportovní svátek vrací přesně po deseti letech a již nyní známe předběžný seznam osmnácti sportů, které by se měly dle předpokladů na hrách uskutečnit. O tom, na jaké sporty se budeme moci v Liberci těšit, ale stále probíhají jednání a jejich finální výčet se tak může do jejich startu ještě změnit.

„Akademické hry mají vždy své kouzlo, je hrozně hezké, že se na nich potkávají špičky univerzitního sportu v řadě odvětví. Jste na nich mezi mladými lidmi, kteří se snaží plnit své studijní povinnosti a k tomu ještě sportovat, což není vždy jednoduché skloubit. Navíc si to vždy užívám s týmem svojí univerzity, protože na hrách máme pokaždé skvělou partu,” prozradila o jedinečném zážitku účasti na hrách mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková, která na ČAH v Olomouci překonala český rekord.

Další pořadatelství TUL se nezadržitelně blíží. „Už nyní se těšíme, až v Liberci přivítáme studenty ze všech českých univerzit. Poměří si nejen své síly, ale doufáme, že zažijí nevšední atmosféru této jedinečné sportovní akce,“ napsala Katedra tělesné výchovy a sportu univerzity na svých webových stránkách.

Na viděnou v podještědí!

 

Předpokládané sporty zařazené na program ČAH 2024

 1. ATLETIKA
 2. BADMINTON
 3. BASEBALL
 4. BASKETBAL – muži, ženy
 5. BEACHVOLEJBAL – muži, ženy
 6. BOULDERING
 7. FLORBAL – muži, ženy
 8. FOTBAL – muži
 9. FRISBEE – mix
 10. FUTSAL – muži, ženy
 11. SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
 12. ORIENTAČNÍ BĚH
 13. PLAVÁNÍ
 14. PLAVÁNÍ S PLOUTVEMI
 15. POHYBOVÉ SKLADBY
 16. SPORTOVNÍ LEZENÍ
 17. STOLNÍ TENIS
 18. VOLEJBAL – muži, ženy

Seznam zařazených sportů není finální, o případných změnách budeme informovat.