Šimon Potůček a Veronika Šimková jsou Akademickými mistry v boulderu

Šimon Potůček a Veronika Šimková jsou Akademickými mistry v boulderu

 

Opět po roce hostilo Boulder centrum VUT lezecké boje o tituly akademických mistrů ČR. Šimon Potůček z VUT obhájil vítězství z předchozích let a mezi ženami se z vítězství radovala Veronika Šimková z Masarykovy univerzity. Vše se uskutečnilo pod hlavičkou České asociace univerzitního sportu a za finanční podpory Národní sportovní agentury. 

Stavěči, David Kozel se Štěpánem Stráníkem, nachystali pro 63 registrovaných závodníků vypečené bouldry, kterými v kvalifikaci otestovali jejich sílu, techniku i mysl.

Po kvalifikaci stavěči přehodili bouldry na finálové, nejprve pro ženy a poté pro muže. Už od pohledu bylo jasné, že finálové kousky budou mnohem zapeklitější a divácky atraktivnější. Skvělou atmosféru podpořila i řada diváků. Nejprve se na start postavilo 8 nejlepších žen z kvalifikace. Měly 4 bouldry na to, aby předvedly, kolik sil ještě mají. Závod byl velmi vyrovnaný, nakonec dvě studentky měly stejný výsledek a o vítězce tak rozhodl výsledek z kvalifikace. V té byla lepší Veronika Šimková a stala se tak Akademickou mistryní ČR pro rok 2023. Těsně za ní skončila Ema Galeová a bronz patřil domácí závodnici Tereze Širůčkové.

Finále mužů s přehledem vyhrál domácí lezec Šimon Potůček, který jako jediný vylezl všechny připravené trasy. Tím uskočil ostatním a obhájil tak tituly akademického mistra v boulderu z minulých let. Za ním skončil též domácí Pavel Kratochvíl a třetí místo doplnil Jan Vopat z Ústí.

Účast byla celkem 39 mužů a 19 žen.


Výsledky muži

  1. Šimon Potůček (VUT)
  2. Pavel Kratochvíl (VUT)
  3. Jan Vopat (UJEP)

Výsledky ženy

  1. Veronika Šimková (MU)
  2. Ema Galeová (MU)
  3. Tereza Širůčková (VUT)

Výsledky finále M
Výsledky finále Ž
Výsledky kvalifikace M
Výsledky kvalifikace Ž