Proběhla inspekce FISU k připravovanému Světovému poháru univerzit ve florbale 2022

Proběhla inspekce FISU k připravovanému Světovému poháru univerzit ve florbale 2022

 

25. října 2021 | ČAUS | M. Štenclová

O víkendu proběhla kontrolní návštěva FISU k připravovanému Světovému poháru univerzit ve florbale, které se bude konat 22. – 24. června 2022 v Liberci. Akci pod záštitou FISU pořádá Sportovní klub Technické univerzity v Liberci a Česká asociace univerzitního sportu.

Světový pohár univerzit (World University Cup) je novým formátem pořádání akcí v některých sportech (jako je právě například florbal) pod hlavičkou Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU). Poháry se nově oddělily od Akademických mistrovství světa, která však byla v určitých sportech, zejména individuálních, zachována.

Inspekce proběhla v pořádku, technický delegát FISU byl se stavem a připraveností sportovních hal a zázemí pro sportovce, celé týmy, celé výpravy i VIP spokojený. V rámci této návštěvy se zástupci FISU setkali také s předsedkyní ČAUS Ivanou Ertlovou a předsedou Českého univerzitního florbalu Danielem Žáčkem, kteří odprezentovali své představy o akci a její možnosti. Probíraly se také celkově možnosti uspořádání takovéto akce v současné době.

Návštěva zástupců FISU a technických delegátů proběhla ve dnech 22. až 24. října 2021. Pořadatel provedl inspektory po sportovních halách, které plánuje využít pro šampionát. Tréninky by měly probíhat ve sportovní hale ZŠ Dobiášova Liberec, která je přibližně 5 min od hlavní haly Home Credit Arena. Zápasy se budou hrát v hlavní hale, ve které je místo pro více než 7000 diváků. Vzhledem k formátu 3×15 minut na zápas bude tato Home Credit Arena schopna hostit až 20 zápasů denně. Záložní variantou, pokud by bylo potřeba, je sportovní hala Dukla Liberec.

 

Více informací o akci najdete na oficiálních webových stránkách UWC FLOORBALL 2022.