Premiéra českým hokejistkám vyšla na jedničku. Velkou Británii porazily vysoko 13:0

Premiéra českým hokejistkám vyšla na jedničku. Velkou Británii porazily vysoko 13:0

 

Foto: Marketa Stenclova

11. ledna 2023 | ČAUS – M. Štenclová

První z české výpravy se v soutěži v americkém Lake Placid představily české hokejistky, které si zároveň odbyly premiéru na Zimních světových univerzitních hrách. 

Češky měly už při nástupu početní převahu, a v jednoznačném duchu pokračovala i hra. Britkám ale fungovaly těsná obrana a reflexy jediné brankářky týmu Howardové. Výběr trenéra Peslara se tak střelecky prosadil až v 17.minutě. A to díky hrdince utkání Báře Patočkové. Ta ve zbytku zápasu přidala ještě tři góly a asistenci. Zářila celá první pětka univerzitního týmu, včetně členek seniorské reprezentace a držitelek bronzových medailí z mistrovství světa Daniely Pejšové a Kristýny Pátkové.

České akademičky dovolily Britkám vystřelit všehovšudy třikrát, dvě branky daly v oslabení a nepřestaly zkoušet útočné herní situace ani za vysokého vedení. Branku na konečných 13:0 vstřelila Tereza Mazancová v čase 59:26.

Po outsiderovi teď české hokejistky čekají oba favorité turnaje. V noci na sobotu se Češky utkají s domácím výběrem, o den později s Kanadou.


VÝSLEDKY 11. 1.

Lední hokej ženy

CZE – GBR   13:0