Postupový klíč na ČAH 2024 ve volejbale

 

Na Českých akademických hrách 2024 v Liberci se představí šest nejlepších univerzitních týmů z celé republiky. Automaticky postupující jsou vítězové každé z oblastí základní části Univerzitní volejbalové ligy. Pátý je doplní tým pořadatelské školy, Technické univerzity v Liberci. O poslední postupové místo se odehraje kvalifikace.

Kvalifikace mužů a žen na České akademické hry 2024 ve volejbalu

Na kvalifikaci na ČAH se můžou přihlásit družstva škol, které se neúčastní Univerzitní volejbalové ligy a zároveň i družstva škol z Univerzitní volejbalové ligy, která po základní části UVL skončí na druhém, tedy přímém, nepostupujícím místě. Poslední kolo Univerzitní volejbalové ligy se dohraje v dubnu, finále proběhne začátkem května v Brně. Vítězové jednotlivých oblastí po základní části UVL postupují automaticky.

Na České akademické hry 2024 bude postupovat těchto 6 družstev:

  • Vítěz základní části UVL oblasti ČECHY ZÁPAD
  • Vítěz základní části UVL oblasti ČECHY VÝCHOD
  • Vítěz základní části UVL oblasti MORAVA SEVER
  • Vítěz základní části UVL oblasti MORAVA JIH
  • Vítěz kvalifikace v oblasti neúčasti v UVL a zároveň druhé týmy z oblastí po základní části UVL – celostátní (viz. příloha)
  • Pořadatel ČAH – TUL

Systém soutěže bude určen podle počtu přihlášených družstev mužů a žen. Na pozdější přihlášky nebude brán zřetel. Předpokládaný termín kvalifikace na ČAH 2024 bude těsně po ukončení UVL 2024, cca v půlce května (termín bude po ukončení extraligy volejbalu mužů a žen).

Přihlášky škol zasílejte nejpozději do 8. 3. 2024 na adresu: pavla.prochazkova@upce.cz


Dokument ke stažení:

VOLEJBAL_Kvalifikace ČAH 2024_propozice