Pohár univerzit na veslařských trenažerech 2022-23 nejlépe zahájila Univerzita Pardubice

Pohár univerzit na veslařských trenažerech 2022-23 nejlépe zahájila Univerzita Pardubice

 

20. prosince 2022 | ČAUS – J. Bezouška

Dne 3. 12. 2022 se v Hradci Králové uskutečnil již druhý ročník Poháru univerzit na veslařských trenažerech. Do Hradce se tentokrát sjeli zástupci z deseti univerzit a zápolili o prvenství v prvním kole. Závod provázela přátelská atmosféra. Zahájení sezóny se nejlépe podařilo veslařům z Univerzity Pardubice.

Univerzita Pardubice se 76 body porazila velmi těsně Univerzitu Karlovu se 75 body. Třetí nejlépe bodovanou univerzitou byla Univerzita Mendelova se 69 body.

Pohárová soutěž měla dvě části. Soutěž jednotlivců a soutěž čtyřek.

V individuálním závodě žen si nejlépe vedla Anna Šantrůčková z Univerzity Karlovy, která získala prvenství v závodě na 2000 m ve skvělém čase 7:05.2, druhé místo pro Mendelovu univerzitu vybojovala Marie Doležalová a třetí místo získala Valentýna Solařová opět z Univerzity Karlovy.

V závodě mužů na 2000 m si prvenství vybojoval Aleš Pospíšil z AMBI časem 6:25.4, druhé místo si vyjel Albert Caban z ČVUT a třetí místo Jan Staněk z VUTB.

V závodě čtyřek žen zvítězila posádka Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, v závodě mužů posádka VUTB a mix vyhrála opět posádka VUTB.

Všem účastníkům děkujeme za skvělé sportovní výkony a těšíme se v Hradci Králové opět za rok.

Výsledky ke stažení: