Pátá sezona univerzitního hokeje odstartovala prvními zápasy!

Pátá sezona univerzitního hokeje odstartovala prvními zápasy!

 

29. září 2023 | ČAUS

Mezi studenty velice oblíbená Univerzitní liga ledního hokeje je po letní pauze zase v plném proudu! Na co všechno se v ní můžete těšit?

Hned první dva zápasy, které 25. září odstartovaly nový ročník ligy, ukázaly, že nás opět čeká plno skvělé podívané! UK Kings Prague totiž vykradli Ústí nad Labem, když místní HC NORTH WINGS porazili 1:2 a na druhém pólu republiky dokázali domácí Black Dogs Budweis rozdrtili Brňáky z HC MUNI vysoko 9:2!

Zatím to tedy vypadá, že nový ročník si s tím uplynulým, co do atraktivity, rozhodně nezadá. Základní část loni opanovali Engineers Prague, kteří do nové sezony vstoupí pod hlavičkou ČVUT. Ve finále se následně střetly dva nejlepší celky základní části, nakonec slavila Plzeň, která vyhrála poměrem 3:1 na zápasy. Stěžejní byla především defenziva Západočechů, kteří v posledních třech finálových duelech neinkasovali jediný gól.

Univerzitní ligu ledního hokeje bude v sezoně 2023/2024 hrát devět týmů. HC Univerzita Palackého v Olomouci letos v soutěži působit nebude. Olomouc se rozhodla ligu nehrát kvůli dvěma hlavním důvodům, nejprve kvůli nízkému počtu hráčů, a pak také kvůli nedostatečné sportovní infrastruktuře v Olomouci, kde pro HCUP není na zimním stadionu prostor. Však už v minulosti hrál olomoucký tým své domácí zápasy v Uničově či v Prostějově.

Novinkou je upravený počet zápasů v play off. V loňském ročníku se všechny série odehrály na tři vítězné zápasy, o rok dříve se hrálo na dva vítězné duely. Pro nový ročník přišlo vedení soutěže s kompromisem, a tak se v rámci čtvrtfinálových a semifinálových soubojů bude hrát na dvě vítězná utkání, finále se odehraje na tři vítězné duely.

Pokud vás zajímá, jak se v létě připravovali jednotlivé týmy a jejich hráči, dozvíte se to ZDE