Ostravská Vysoká škola báňská ovládla Univerzitní florbalovou ligu mezi muži i ženami

Ostravská Vysoká škola báňská ovládla Univerzitní florbalovou ligu mezi muži i ženami

 

Florbalové mistryně univerzitní ligy pro rok 2023. Titul zůstal v Ostravě. Foto: Vladimír Hodač

Ostrava byla ke konci roku dějištěm vyvrcholení hned dvou univerzitních lig. Zbrusu nový City Campus Ostravské univerzity hostil po futsalovém Final Four také finále florbalové ligy a obzvlášť úspěšný v něm byl tým VŠB-TUO z domácí moravskoslezské metropole. Liga se zbarvila do svítivě zelené barvy, Báňská je jejím dvojnásobným šampionem. Domácí titul oslavil mužský i ženský tým.

Ženský turnaj odstartoval v hale Vysoké školy báňské, kde jako první oslavil postup do finále domácí tým, který zvítězil nad VŠCHT. Hráčky Ostravské univerzity však své rivalky v boji o titul nedoplnily, když podlehly Univerzitě Karlově a musely se tak smířit s bojem o bronz. Domácí fanoušky nakonec nezklamaly a byly v něm proti svým soupeřkám z hlavního města úspěšné. V závěrečném finálovém duelu následně potěšily své příznivce v hale City Campusu také hráčky VŠB, které společně s nimi oslavily mistrovský titul.

V dresu mistrovské VŠB se blýskla také dvojnásobná vítězka extraligy a bronzová medailistka z mistrovství světa v Singapuru Michaela Kubečková. Foto: Vladimír Hodač

V mužské kategorii se na úvod do medailových bojů probojoval domácí tým Ostravské univerzity, který v napínavé bitvě o postup do semifinále porazil ČZU. Domácí prostředí poté vytvořilo své kouzlo a co se nepodařilo holkám, zvládli ostravští kluci. Postup ze semifinálových bojů se vydařil oběma ostravským týmům, které se tak mohly těšit na pořádné finálové derby! Vysoká škola báňská zvítězila nad Západočeskou univerzitou a Ostravská univerzita si poradila s Karlovkou.

Z boje o bronz nakonec vyšli vítězně hráči nejstarší české vysoké školy, kteří po přesvědčivé výhře 9:4 přivezli do hlavního města cenné kovy. Vyhecované domácí finále pak nažhavilo fanoušky v ochozech k velké podpoře, která nakonec lépe zapůsobila na tým VŠB-TUO a dohnala ho k druhému titulu v letošní sezoně. Svého rivala z Ostravské univerzity Báňská porazila 5:2.

Titulová radost hráčů VŠB. Foto: Vladimír Hodač

Gratulujeme medailistům i všem zúčastněným týmům! Už se nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

ZÁZNAM FINÁLE MUŽŮ

ZÁZNAM FINÁLE ŽEN

 

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

Ženy
1. místo – Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
2. místo – Univerzita Karlova
3. místo – Ostravská univerzita
4. místo – Vysoká škola chemicko–technologická v Praze

Muži
1. místo – Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
2. místo – Ostravská univerzita
3. místo – Univerzita Karlova
4. místo – Západočeská univerzita v Plzni