Ondřejová a Trojan jsou Akademickými mistry v lezení na obtížnost 2019

 

Akademické mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se uskutečnilo 2. a 3. listopadu 2019 v Praze v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky. Zlato brala Jana Ondřejová z MU a Vojtěch Trojan z TUL. 

Překvapením a výzvou pro závodníky se stal už sobotní kvalifikační souboj, jelikož stavěči připravili velmi těžké lezecké cesty. Kvalifikační cesty byly totožné jak pro MMČR, tak pro AMČR, proto mohlo být jistě pro akademické závodníky zajímavé, jak stejné lezecké problémy řeší česká lezecká špička jako Adam Ondra, Martin Stráník, Jakub Konečný a další.

Během sobotního finále AM ČR mělo mnoho účastníků hezčí lezecký zážitek, protože gradace obtížnosti cest přišla až ve vyšších partiích. V silné konkurenci se Akademickou mistryní České republiky v lezení na obtížnost pro rok 2019 stala Jana Ondřejová. Lenka Slezáková skončila druhá a to i přes velmi vážné zranění kolene, se kterým v letošním roce zápasí. Akademickým mistrem v lezení na obtížnost pro rok 2019 se stal Vojtěch Trojan. Vítězům gratulujeme.

Celkem se zúčastnilo 62 účastníků z 6 VŠ (MUNI, ČVUT, VŠCHT, VUT, TUL, UK), z toho 25 vysokoškoláků (11 mužů a 14 žen).

VÝSLEDKY

Ženy

  1. Jana Ondřejová (MUNI)
  2. Lenka Slezáková (UK)
  3. Veronika Scheuerová (UK)

Muži

  1. Vojtěch Trojan (TUL)
  2. Michal Běhounek (UK)
  3. Vojtěch Vlk (MUNI)

AM ČR 2019_lezení na obtížnost_ženy_výsledky
AM ČR 2019_lezení na obtížnost_muži_výsledky

FOTOGALERIE