10. července 2019 | Universiade Napoli 2019 | Česká asociace univerzitního sportu

Tenis – smíšená čtyřhra

Česká republika – Polsko            2 : 1

K utkání proti polskému páru nastoupili Anastasia Zarycka s Dominikem Kellovským. V prvním setu předváděl náš pár velmi pestrou a přesnou hru. V druhém setu se jim podařilo zachytit nástup Poláků a ze stavu 0 : 2 vyrovnali hru na 2 : 2. Poté bylo utkání téměř na dvě hodiny přerušeno pro déšť a následně pro nezpůsobilost terénu přemístěno na jiný kurt. Tato změna a dlouhá přestávka evidentně prospěla polskému páru, který druhý set vyhrál. Ve zkrácené hře si oba týmy střídaly vedení až do stavu 6 : 6. Od této chvíle již bodovali pouze naši a celkově tuto sadu vyhráli 10 : 6. Vítězstvím si naši akademici zajistili postup do semifinálových duelů.