Na programu Českých akademických her bude 21 sportů

Na programu Českých akademických her

bude 21 sportů

 

Na půdě liberecké univerzity bylo na jednání v pátek 1. března podepsáno Memorandum o Českých akademických hrách 2024 mezi Českou asociací univerzitního sportu a Technickou univerzitou v Liberci. Na schůzce se rozhodlo také o finálním seznamu 21 sportů zařazených na program ČAH.

České akademické hry 2024 se uskuteční v termínu 24. – 28. června v Liberci pod taktovkou České asociace univerzitního sportu. Pořadatelstvím letošního roku byla pověřena Technická univerzita v Liberci.

Memorandum za TUL podepsal rektor Miroslav Brzezina a za ČAUS předsedkyně Ivana Ertlová. U podpisu byli také děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL Aleš Suchomel, vedoucí Akademického sportovního centra TUL Jan Charousek a generální sekretář ČAUS Ladislav Vladyka.

Na program je zařazeno 21 sportů (viz příloha níže), z toho 9 týmových – baseball, basketbal, beachvolejbal, florbal, fotbal, frisbee, futsal, pohybové skladby, volejbal, a 12 individuálních – atletika, badminton, bouldering, golf, judo, orientační běh, plavání, ploutvové plavání, lezení na obtížnost, stolní tenis, šerm a šplh na laně.

Pravidelně se na Českých akademických hrách objevuje také házená. Letos tomu je po dlouhé době jinak. Ve stejném termínu se totiž koná Akademické mistrovství světa v házené ve Španělsku, kam ČAUS vysílá reprezentační družstva mužů i žen. Více informací k soutěži najdete na FISU 2024 WUC Handball (Antequera, ESP). ČAUS společně s komisí házené hledají vhodný náhradní termín pro samostatné Akademické mistrovství ČR.

Tisková zpráva

Sporty na programu ČAH 2024:

 1. Atletika
 2. Badminton
 3. Baseball (M)
 4. Basketbal (M+Ž)
 5. Beach volejbal (M+Ž)
 6. Florbal (M+Ž)
 7. Fotbal (M)
 8. Frisbee
 9. Futsal (M+Ž)
 10. Golf
 11. Judo
 12. Orientační běh
 13. Plavání
 14. plavání s ploutvemi
 15. Pohybové skladby
 16. Sportovní lezení – Lezení na obtížnost
 17. Sportovní lezení – Bouldering
 18. Stolní tenis
 19. Šerm
 20. Šplh na laně
 21. Volejbal (M+Ž)