Na letošním prvním Akademickém MS v lyžařském orientačním běhu se představí hned 6 Čechů

Na letošním prvním Akademickém mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu se představí hned 6 Čechů

 

Otevření sezóny FISU Akademických mistrovství světa zahájí šampionát v lyžařském orientačním běhu, který se bude konat od 12. do 16. ledna ve švýcarském Lenzerheide. Na startu se představí šest českých reprezentantů – Tereza Chrástová, Josef Nagy, Vojtěch Peňáz, Radek Peňáz, Kryštof Průša, Marek Hasman.

Akademické mistrovství světa pořádají Švýcaři ve známém lyžařském centru Lenzerheide se závodním centrem v Roland Aréně ve výšce asi 1400 m n. m. V areálu jsou standardní běžecké a biatlonové tratě, k nim pochopitelně přibude hustá síť skůtrových stop, vše jednak v lese, ale také na polootevřených a otevřených plochách včetně golfového hřiště. Prostor to není neznámý, konalo se zde v roce 2015 Mistrovství Evropy a veteránské Mistrovství světa.

Přihlášeno je 105 závodníků ze 14 zemí. Český tým, který na akci vyslala Česká asociace univerzitního sportu, pod vedením Ondřeje Vodrážky bude závodit v tomto složení: Tereza Chrástová, Josef Nagy, Vojtěch Peňáz, Radek Peňáz, Kryštof Průša, Marek Hasman. Předcházející šampionát pořádala Česká asociace univerzitního sportu v roce 2022 v Jáchymově a čeští závodníci budou obhajovat 4 umístění v první desítce.

Jednotlivé závody bude pochopitelně možné sledovat on-line:
pá 12. 1. – sprint
so 13. 1. – stíhací závod
po 15. 1. – hromadný start
út 16. 1.  – smíšené sprintové štafety

Více informací o akci najdete na oficiálních webových stránkách https://www.wusoc.ch/