Na AMČR v tenise se hned čtyřem hráčům podařil medailový double

Na AMČR v tenise se hned čtyřem studentům podařil medailový double

Lukáš Klakurka, Dominik Knutson, Kateřina Filip a Hana Bezdíčková. To jsou jména tenistů a tenistek, kteří na Akademickém mistrovství ČR v Ostravě-Porubě dokázali získat cenný kov jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.

Ženskou dvouhru ovládla již zmíněná Kateřina Filip z americké Florida Atlantic University, když za sebou na druhé příčce nechala další studentku za zámoří Ludmilu Kareisovou (The University Missisipi). Dělené třetí místo pak obsadila dvojice Hana Bezdičková (VŠE) a Kateřina Mandelíková (Florida International University).

Ve čtyřhře už byly úspěšnější studentky domácích univerzit. Titul akademických mistryň získal sesterský tandem Sandra & Alexandra Halounovy (obě ZČU). Stříbrné medaile vybojovaly reprezentantky Karlovky Jana Čákorová a Veronika Týnovská. Třetí místo bylo stejně jako u dvouhry dělené a můžou se jím pyšnit týmy ve složení Hana Bezdíčková (VŠE) + Kateřina Blaščíková (UHK) a Tereza Vasejtlová (UK) + Kateřina Filip (Florida Atlantic University). Filip a Bezdíčkové tak na krku přistála už druhá medaile!

Dvouhru mužů ovládl Oldřich Vejšický z Univerzity Karlovy, který tak počet medailí nejstarší české univerzity na turnaji navýšil na čtyři! Jen těsně pod vrcholem skončil Lukáš Klakurka (MUNI) a o bronz se podělili Matyas Opálka (VŠB-TUO) s Dominikem Knutsonem (GA College Minesota).

Klakurka pak vylepšil svou medailovou sbírku ještě o zlato, když společně s Kryštofem Vítkem (MUNI) triumfoval ve čtyřhře. Brňenské mistry následovali druzí borci z Ostravské VŠB-TUO, jmenovitě Richard Postupa a Daniel Galuška. Stupně vítězů pak stejně jako v případě ženské části uzavřely dvě tenisová dua. Dominik Knutson ve spolupráci s Ondřejem Skokanem (ČVUT) doplnil trio dvojnásobných medailistů z turnaje a bronz získali i dva Petrové Klír a Brož ze ZČU.