Hry oficiálně zahájeny, českou vlajku nesl střelec Přívratský

Hry oficiálně zahájeny, českou vlajku nesl střelec Přívratský

 

Česká delegace na slavnostním zahájení Letních univerzitních her v Chengdu. Foto: Chengdu.com

V pátek večer proběhlo v Chengdu na stadionu Dong’an Lake Sports Park velkolepé zahájení Letních světových univerzitních her. Vlajkonošem české výpravy byl úspěšný sportovní střelec Jiří Přívratský. Galapředstavení bylo věnováno tématům mládí a jeho snů, oslavou sportovní vášně a přátelství. Oficiálně hry zahájil čínský prezident Si Ťin-pching. Byl také zapálen oheň univerziády.

Byl to pro mne obrovský zážitek, i když jsem byl ze začátku trochu nervózní, hlavně před vstupem do obrovského stadionu. Byla tam super atmosféra, užili jsme si fandění diváků. Dá se to zařadit mezi nejsilnější zážitky v kariéře. Přiznám se, že jsem trochu váhal, zda tuto roli vzít, ale musím říct, že bych toho hodně litoval, kdybych na to nekývl,” uvedl vlajkonoš naší výpravy Jiří Přívratský.

Po pátečních soutěžích v lukostřelbě a zahájení basketbalového turnaje se rozběhnou o víkendu sportovní klání také v dalších sportech, velké medailové naděje české výpravy se upírají především na soutěže ve sportovní střelbě.