České medailové žně na ME univerzit v bojových sportech

České medailové žně na ME univerzit v bojových sportech

Možná trochu ve stínu neodvratně se blížící univerziády se v Záhřebu konalo Mistrovství Evropy univerzit v bojových sportech. A čeští reprezentanti na něm svojí zemi dělali skvělé jméno! Dohromady totiž domů přivezli sedm cenných kovů!

O největší úspěch sepostarala kickboxerka z Univerzity Karlovy Tereza Cvingerová, která v kick-lightu do 65 kilogramů vybojovala zlatou medaili! A aby toho nebylo málo, tak se této vystudované trenérce podařilo přidat ještě stříbro z point-fightingu!

Stříbrnou medailí se může doma pochlubit i reprezentant stejné školy Radomír Musil. 21letý borec byl druhý nejlepší mezi judisty do 90 kg.

Při pohledu na Stepana Knyshova (OU) byste snadno mohli nabýt dojmu, že vidíte dvojitě, ale nebude tomu tak. Knyshovovi na krku totiž skutečně přistály hned dvě bronzové medaile! Jedna za point-fighting a druhá za kick-light, obě v kategorii do 84 kg. 

Českou sbírku úspěchů doplnil ještě Jakub Tvardek z VŠB-TUO v kick-lightu a (ČVUT), jenž se blýsknul v kumite nad 84 kg. Oba získali bronz.